SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mathieu Valbuena: ‘Gerçek Fenerbahçeli sahada her şeyini verendir’

Fenerbahçe’nin Fransız yıldızı Mathieu Valbuena, Galatasaray karşısında agresifliğin yüksek düzeyde olacağı bir maça çıkacaklarını söyledi,

Güncellenme: 17:53, 21/10/2017
Mathieu Valbuena: ‘Gerçek Fenerbahçeli sahada her şeyini verendir’

Fenerbahçe’nin Fransız yıldızı Mathieu Valbuena, Galatasaray maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Mathieu Valbuena ‘gerçek Fenerbahçeli’ olmanın yolunun Galatasaray’a gol atmaktan değil, saha içinde elinden geleni yapmak olduğunu söyledi.

Habertürk’e konuşan Valbuena, “Bence gerçek Fenerbahçeli her maçta saha içerisinde her şeyini verendir. Sadece Galatasaray'a karşı gol atan değil. Sonuna kadar, terinin son damlasına kadar mücadele edendir.” dedi.

“GALATASARAY BİZDEN İYİ BAŞLADI”

“Galatasaray'a karşı 3 gol atsam umurumda olmaz. Çünkü ondan sonrasına bakmam lazım. Sonra kaybolup gideceksem hiçbir anlamı yok. Ama tabii ki Galatasaray'a karşı iyi bir performans göstermek de isterim.”

“Objektif olmamız lazım. Galatasaray lige çok iyi bir başlangıç yaptı. 24 puanın 22'sini aldı. Çok iyi bir performans sergilediler. Ama lig uzun bir maraton. Önlerinde çok zorlu maçlar var. Güçlü takımlarla karşılaşacaklar. Bu maçların hiçbirini oynamadılar. Biz ise çok zorlu takımlarla karşılaştık. Kabul etmek lazım lige bizden daha iyi girdiler. Gerek Gomis olsun gerek Belhanda olsun çok iyi performans gösterdiler.”

İLGİLİ HABER Felipe Melo`dan Galatasaray - Fenerbahçe derbisine özel paylaşım! Felipe Melo`dan Galatasaray - Fenerbahçe derbisine özel paylaşım!

“BEŞİKTAŞ MAÇINDA İYİYDİK”

“Lige anlamsız kayıplarla başladık. İstikrarlı bir başlangıç yapamadık. Daha yolun çok başındayız ve çok fazla yeni oyuncumuz var. Ama hafta sonu oynayacağımız maç her şeyi belirleyen bir maç olmayacak. Beşiktaş maçında çok iyi bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum. Ama onun dışında kağıt üzerinde daha küçük gözüken takımlara karşı daha fazla zorlandığımızı gördük sezon başında.. Fransa Ligi de fizik mücadelenin çok üst düzey olduğu bir ligdi. Burada da aynı şeyi görebiliyoruz. Her takım kıyasıya bir mücadele veriyor.”

İLGİLİ HABER Derbiye giden taraftarlar otobüs camı kırarsa maça alınmayacak Derbiye giden taraftarlar otobüs camı kırarsa maça alınmayacak

“AYKUT KOCAMAN’LA İLETİŞİMİMİZ ÇOK İYİ”

“Çok çok iyi bir hocamız var. İletişimimiz gerçekten çok iyi. Özellikle maçlardan sonra benim için gerekli analizleri yapıyor. Transferim onun beni aramasıyla oldu. Bunun karşılığını vermek istiyorum sahada her zaman. Sahada hem onun için oynuyorum hem de bu kulüp için oynuyorum. Buraya performans vermeye, takıma katkı sağlamaya geldim. Fenerbahçe için en iyisini yapacağım. Burada olduğum sürede keyif almak ve taraftarımıza keyif vermek istiyorum.”

Yayınlanma Tarihi:17:42,