SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbiye giden taraftarlar otobüs camı kırarsa maça alınmayacak

Galatasaray derbisine gidecek Fenerbahçeli taraftarlar gittikleri otobüsün camını kırarsa o otobüste bulunan hiç bir taraftar maça alınmayacak. Bu karar yarın oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi Emniyet Genel Müdürlüğü ve Spor Bakanlığı tarafından alındı.

Güncellenme: 17:05, 21/10/2017
Derbiye giden taraftarlar otobüs camı kırarsa maça alınmayacak

Türkiye’nin merakla beklediği Galatasaray-Fenerbahçe derbisine saatler kala Emniyet Genel Müdürlüğü ve Spor Bakanlığı radikal bir kararın altına imza attı. Galatasaray deplasmanına gelecek Fenerbahçeli taraftarlar gelirken bindiği otobüsün camlarını kırarsa maça alınmayacak.

Deplasman yasağı kalktıktan sonra Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftarları deplasman maçlarına gitmeye başlamıştı. Ancak deplasmana gidilen otobüslerin kırılan camları hem tehlike yaratmış hem de faturalar kulüplere çıktığı için maddi zarara neden olmuştu.

Fanatik Gazetesi’nden Metin Karabaş’ın haberine göre; bu yaşananların ardından Spor Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü ortak bir karar aldı. Bundan böyle deplasmana gidecek takım taraftarlarından sadece biri bile bindiği otobüsün camını kırarsa o otobüsteki hiç bir taraftar stada sokulmayacak. Zanlı bulunana kadar da o kişiler hakkında “Kamu malina zarar verme”den işlem uygulanacak.

İLGİLİ HABER Felipe Melo`dan Galatasaray - Fenerbahçe derbisine özel paylaşım! Felipe Melo`dan Galatasaray - Fenerbahçe derbisine özel paylaşım!

İLK KEZ YARIN UYGULANACAK!

Spor Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün aldığı bu karar yarın oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde uygulanmaya başlayacak.

Hatırlanacağı üzere geçen sezon Türk Telekom Stadı’nda oynanan derbi maça gelen neredeyse bütün otobüslerin camları kırılmış hatta bazı taraftarlar yaralanmıştı. İLGİLİ HABER Fenerbahçe`den Alex`siz derbi özel videosu! Fenerbahçe`den Alex`siz derbi özel videosu!