SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

EURO 2024’e aday şehirler belli oldu!

Türkiye Futbol Federasyonu, 2024 Avrupa Şampiyonası ev sahipliği adaylığı için şehirleri açıkladı. Aday şehirler arasında İzmir'in olmaması ve ayrıca İstanbul'dan Vodafone Park ve Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nin olmaması sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Güncellenme: 00:45, 21/10/2017
EURO 2024’e aday şehirler belli oldu!

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Türkiye’nin ev sahipliğine aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri adaylık dosyasında yer alacak şehir ve stadyumlarla ilgili karar verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 17 Ekim 2017 tarihli toplantısında alınan kararla belirlediği şehir ve stadyumlar şöyle:

İstanbul (Atatürk Olimpiyat Stadyumu ve Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu), Bursa (Büyükşehir Belediye Stadyumu), Antalya (Antalya Stadyumu), Eskişehir (Eskişehir Yeni Stadyum), Gaziantep (Gaziantep Stadyumu), Konya (Büyükşehir Belediyesi Stadyumu), Trabzon (Şenol Güneş Spor Kompleksi), Kocaeli (Yeni Stadyum), Ankara (Yeni Stadyum).

TFF, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık dosyasını 27 Nisan 2018’de UEFA’ya teslim edecek. UEFA Yönetim Kurulu ise EURO 2024’e ev sahipliği yapacak ülkeyi Eylül 2018’de yapacağı toplantıda açıklayacak.

Öte yandan TFF bir açıklama yayınlayarak ilk açıklanan listede yer alan Kayseri Kadir Has Stadı’na listede sehven yer verildiğini ifade etti. Açıklama şu şekilde: “Euro 2024 aday şehirler ve statlar duyurusunda Konya BB Stadyumu yerine sehven Kayseri Kadir Has Stadı yazılmıştır.”

Açıklanan şehirler ve stadyumlar hakkında sosyal medyada yapılan yorumlar ve tepkiler…

 

İLGİLİ HABER SON DAKİKA | Tolgay Arslan için tarihi fırsat! Milli takım... SON DAKİKA | Tolgay Arslan için tarihi fırsat! Milli takım...

Yayınlanma Tarihi:15:46,