SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şilili avukatlar Peru – Kolombiya maçında şike yapıldığı iddiasıyla FIFA’ya başvurdu

Şilili avukatlar 2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri son hafta maçında Peru-Kolombiya karşılaşmasında şike yapıldığı gerekçesiyle FIFA'ya başvurdu. 1-1 biten ve son 5 dakikasında iki takımın da top çevirdiği maç sonunda Kolombiya Dünya Kupası vizesi almış, Peru ise play-off oynamaya hak kazanırken Şili turnuva dışında kalmıştı.

Güncellenme: 21:02, 20/10/2017
Şilili avukatlar Peru – Kolombiya maçında şike yapıldığı iddiasıyla FIFA’ya başvurdu

2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nin son maç gününde Peru ile Kolombiya arasında oynanan karşılaşma ve bu maç sonunda Şili’nin Dünya Kupası dışında kalması, Şili’de büyük bir tartışma yarattı. Zira beraberliğin Peru ve Kolombiya için yeterli olması nedeniyle maçın son 5 dakikasında iki takım da atak yapmamış ve karşılıklı olarak top çevirmişti. Kolombiya forveti Falcao’nun Perulu futbolcuların kulaklarına bir şeyler fısıldaması ise kameralara yansımış ve büyük tepki çekmişti. İLGİLİ HABER Dünya Kupası`na gidecek takım değişebilir! Şili o maça itiraz ediyor! Dünya Kupası`na gidecek takım değişebilir! Şili o maça itiraz ediyor!

Bunun üzerine Şili basınında yer alan haberlere göre Şilili avukatlar FIFA’ya şike başvurusunda bulundu. Karşılaşmada şike yapıldığını düşünen avukatlar FIFA’ya bir dilekçe yazarken iki takımın da Dünya Kupası’ndan ihraç edilmesini talep etti. Goal.com dilekçeyi paylaştı: İLGİLİ HABER Fısıltı şikesi! Kolombiyalı Falcao, Perulu rakiplerine ne anlatıyor? Fısıltı şikesi! Kolombiyalı Falcao, Perulu rakiplerine ne anlatıyor?