SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den flaş Cenk Tosun ve Vida açıklaması

Rıdvan Dilmen, TRT Spor'da Beşiktaş'ın Avrupa'daki başarısı ve Galatasaray - Fenerbahçe derbisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 07:45, 19/10/2017
Rıdvan Dilmen’den flaş Cenk Tosun ve Vida açıklaması

İşte Rıdvan Dilmen’in o açıklamaları…

‘Cenk Tosun en üst seviyesine çıktı, daha da yükseğe çıkacağını sanmıyorum. Umarım beni yanıltır. Atmak için çalışmak lazım, daha fazla çalışmak lazım. Yarın fiziki kalitesini düşürürse, sıradanlaşabilir. Bazı oyuncu vardır, yetenekli değildir, kendine de bakmıyordur, erken bırakır. Yetenek başarı için sadece çıkış noktası. Yetenek yetmezki, çalışmanız lazım.

Cenk de bunu gözümüze sokarak Beşiktaş’ta da, milli takımda da formayı aldı. Suarez büyük oyuncu değildir, ama Cenk Tosun tarzında, bir tık üstündedir. Messi’nin sevdiği bir oyuncu da değildir, ama zorluyor ve atıyor

Gomez abisi vardı, atıyordu. Bir kez oyundan çıktı ve kapris yaptı. Bunu yapmayacak. Bir numara benim dedi.

Vida Beşiktaş’ta ihtiyaçtır, Tosic’i sola da kaydırabilirsiniz.

İlklerin adamları vardır, Mustafa Denizli, Fatih Terim. İlklerin birini gerçekleştiren de Şenol Güneş’tir. Forvet arkası Oğuzhan ve Tolgay’ı, Atiba’nın yanına getirerek Türk futboluna getirdiği bir şeydir. Şenol hocanın fazlasıyla kredisi vardı, Beşiktaş taraftarı da layık olduğu değeri vardır.

Bir Şenol Güneş gerçeği vardır ve bu da silinmez. Şenol Güneş, Türk futbolunda bir tarih yazmış ve ekol getirmiş bir teknik adamdır. Ozan ile Belluschi, Colman ile Selçuk’tur. Hücum oyuncusuyla savunma yapmıştır. Bana göre şampiyonluğun ciddi adaylarından biri olmaya devam etmektedir.

Beşiktaş’ın sezon başını iyi geçirmediğini düşünüyorum. Bugüne kadar yaptığı transferlerde %100 yapmıştı, bu sefer 4’te 1 yaptı. Medel’in uzun süre kalacağını düşünmüyorum, iyi para verirlerse, yollayacaklarını da düşünüyorum.

Şenol hocayı 3 maçtır durgun görüyorum, herkes durgun görüyor ama bu benim hoşuma gidiyor. Şenol hoca başarısız mı? O bana şeyran dedi, hocam Şenol de dedim. Bu dengeleri kurmak zorundayız.

Hep deriz ki, Fenerbahçe Galatasaray’a uzun yıllardır yenilmiyor. Ama Beşiktaş da Galatasaray’ı uzun yıllardır 1-2 yıldır yenebilmiştir. Sayılar, yüzdeler, Fenerbahçe evinde seyirciyle favori olacaktır, Galatasaray da evinde favori olacaktır. Aykut Kocaman’ın demeçlerini dikkatli dinliyorum. Normal tarzının dışına çıktı. Aykut hoca bu kadar iddialı yapmazdı.

Bu camialar, bu tür 9. haftalarda en önemli rekabetin olduğu takıma kaybettiğin zaman, Aykut hoca maraton hocası da, Galatasaray da puen kaybedecektir ama, burada 11 puan geriye düşen takımın psikolojisini düşünmek lazım.

Ben 11 puan geriye düşen takımda oynadım, toparlayamadım. Fenerbahçe, Galatasaray’ı deplasmanda yenerse, puan kayıplarının olma ihtimali, Fenerbahçe’yi şampiyonluk yarışına sokacaktır. Galatasaray kazanırsa, Beşiktaş’ın pazartesi günkü maçı da ya herro, ya merroluk bir maç olacaktır. Hayırlısı olsun. ‘

İLGİLİ HABER Gökhan Zan: `Bunlar bahane değil` Gökhan Zan: `Bunlar bahane değil`

Yayınlanma Tarihi:07:40,