SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
MHP Başkanı Devlet Bahçeli’den Galatasaray’a eleştiri!

MHP Başkanı Devlet Bahçeli’den Galatasaray’a eleştiri!

Galatasaray'ın Atiker Konyaspor maçına 11 yabancı ile çıkmasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den tepki geldi. Devlet Bahçeli, Galatasaray'ı eleştirirken "Galatasaray ismini değiştirsin. Böyle takım mı olur canım?" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Süper Lig’in 8. haftasında Galatasaray’ın Atiker Konyaspor deplasmanına 11 yabancı ile çıkmasını eleştirdi. Basın mensupları ile yaptığı sohbet toplantısında futbola da değinen Devlet Bahçeli, ilk 11’inde yerli futbolcu bulunmayan Galatasaray takımını “Galatasaray ismini değiştirsin. Böyle takım mı olur canım?” sözleriyle eleştirdi.

19 Ekim 2017 Mircea Lucescu`dan Galatasaray`a tepki! Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Galatasaray'ın Atiker Konyaspor maçına 11 yabancı ile başlamasına tepki gösterdi. İlgili Haberi Oku

Devlet Bahçeli ülke nüfusunun 80 milyon olduğunun altını çizerek ortamda bulunan kişileri işaret edip, “Şuradan bile bir 11 çıkarırız” dedi.

14 Ekim 2017 Galatasaray tarihinde bir ilk! Konyaspor maçında... Konyaspor ile Galatasaray bu akşam karşı karşıya gelecek. Konya'da ilk 11'ler belli oldu. Sarı-kırmızılı takım tarihinde ilk kez 11 yabancı futbolcu ile sahaya çıkıyor... İlgili Haberi Oku

Devlet Bahçeli’nin konuyla ilgili yaptığı yorum şöyle:

“Galatasaray ismini değiştirsin.. 11 yabancıdan bahsediyorsa… Aslan aslan ya da Galatasaray demeyin, onlar öyle savunuyorlar… İsmini değiştirsin, böyle takım mı olur canım? (Gülüyor) 80 milyon nüfus var, şuradan bile bir 11 çıkarırız. (Gülüyor).”

Galatasaray, Süper Lig’in 8. haftasında Atiker Konyaspor deplasmanında 11 yabancı futbolcuyla çıkarak lig tarihinde bir ilke imza atmıştı.