SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SKOR DIŞ HABERLER / NBA’de sezonun açılış maçında Cleveland ile karşı karşıya gelen Boston Celtics ve NBA, Gordon Hayward’ın sakatlığı ile sarsıldı. Seyirci ve oyuncuların bile bakmakta zorlandığı sakatlık pozisyonu sonrası Hayward'da bilek çıkığı ve kaval kemiği kırığı saptandı.

İLGİLİ HABER Celtics`te Gordon Hayward`ın ayağı kırıldı! Celtics`te Gordon Hayward`ın ayağı kırıldı!

Sahalardan ciddi bir süre uzak kalacak olan Gordon Hayward'a ve ailesine ise tüm NBA'den destek mesajları yağıyor. Ancak bu mesajların hiçbirisi Kobe Bryant’ınki kadar içten ve güçlü değildi:

“Mutsuz ol. Sinirlen. Hayal kırıklığına uğra. Çığlık at. Ağla. Yüzünü as. Yarın sabah hepsinin bir kabus olduğunu düşünerek uyanacaksın ama hepsi fazlasıyla gerçek. Kızgın olacaksın, bir gün öncesine dönmek isteyeceksin. O pozisyondan bir öncesine. Ama gerçek geri döndürülemez ve sen de döndürmemelisin. Zaman kabullenme ve tüm gücünü ameliyat için hazırlanmaya odaklanma zamanı. Prosedürü tam olarak anlamak için tüm soruları sorduğuna emin ol, ameliyat sırasında bilinçaltın bunları hayal edebildiğinde operasyonun başarı şansı yükselecek. Sonrasında gün gün iyileşme sürecine odaklan. Bu uzun bir yolculuk ama yol üstündeki minik dönüm noktalarına odaklandığında sakatlık öncesi çok da önemsenmeyen basit şeyleri yapmanın zorluklarında bir güzellik bulacaksın. Bu aynı zamanda geri döndüğünde yeni bir perspektife sahip olman anlamına geliyor. Ayakta durduğun, yürüdüğün, koştuğun için o kadar minnettar olacaksın ki her zamankinden daha fazla idman yapacaksın. İçindeki inancın her bir mini dönüm noktasında daha da büyüdüğünü göreceksin ve bu yüzden de daha iyi bir oyuncu olacaksın. Bu yolculukta sana iyi şanslar kardeşim. #mambamentality her zaman.”

Daha önce korkutucu sakatlıklar yaşayan diğer NBA oyuncuları da Hayward’a destek verdi.

 

Be sad. Be mad. Be frustrated. Scream. Cry. Sulk. When you wake up you will think it was just a nightmare only to realize it's all too real. You will be angry and wish for the day back, the game back THAT play back. But reality gives nothing back and nor should you. Time to move on and focus on doing everything in your power to prepare for surgery, ask all the questions to be sure you understand fully the procedure so that you may visualize it in your subconscious while being operated on and better the chance of it's success. Then focus on the recovery process day by day by day. It's a long journey but if you focus on the mini milestones along the way you will find beauty in the struggle of doing simple things that prior to this injury were taken for granted. This will also mean that when you return you will have a new perspective. You will be so appreciative of being able to stand, walk, run that you will train harder than you ever have. You see the belief within you grow with each mini milestone and you will come back a better player for it. Best of luck to you on this journey my brother #mambamentality always.

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

Yayınlanma Tarihi:09:47,