SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman: ‘Hakemden uzak durun’

Aykut Kocaman, futbolcularını derbinin psikolojik atmosferine hazırlıyor: Fenerbahçe'nin hocası, Beşiktaş maçını örnek gösterip, "Biz sadece futbol oynayacağız. Hakemden uzak durmak, sahaya olumlu yansıyor. Bunu yaşadık ve gördük" dedi.

Güncellenme: 07:22, 19/10/2017
Aykut Kocaman: ‘Hakemden uzak durun’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, futbolcularını G.Saray derbisine, taktik olduğu kadar psikolojik olarak da hazırlamaya çalışıyor.

Tecrübeli hoca, rakibin taraftar üstünlüğü ile daha rahat olacağını belirtip, “İlk kez G.Saray derbisine çıkacak arkadaşlarımız var. Hepiniz çok tecrübelisiniz ama bu maçın psikolojisi farklı. Yapmanız gereken tek şey, rakibi durdurmaya ve futbol oynamaya konsantre olmak. Hakemden mümkün olduğunca uzak durun. Beşiktaş maçında bunun faydasını gördük. Hakemle iletişim kurmamak sahadaki futbolumuza olumlu yansıyor” ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ’I KUTLUYORUM

Aykut Kocaman, Şampiyonlar Ligi’nde 3’te 3 yapan Beşiktaş’ın hakkını teslim etti: “Tebrik ediyorum. Türk futbolu için önemli bir başarı.Beşiktaş’ı geldiği nokta ve aldığı galibiyet nedeniyle kutluyorum.”

KAMENİ İLE YOLA DEVAM

Fenerbahçe teknik heyeti, G.Saray derbisinde, kaleci değişikliğinin risk taşıdığını, bu nedenle maça yine Kameni ile başlanacağını ifade etti. Kamerunlu kaleci, Alanya karşılaşmasında aldığı eldivenleri, 4 maçtır Volkan’a kaptırmadı. Cezası biten Skrtel, Neustadter’den formayı alacak. Malatya maçında dinlendirilen Janssen ise Soldado’nun yerine 11’e monte edilecek.

İLGİLİ HABER Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için Fırat Aydınus iddiası! Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için Fırat Aydınus iddiası!

Yayınlanma Tarihi:07:09,