SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Trabzonspor’dan Ersun Yanal açıklaması

Trabzonspor’dan Ersun Yanal açıklaması

Alınan 6-1'lik tarihi Teleset Mobilya Akhisarspor maçı sonrasında görevine son verilen Ersun Yanal ile ilgili Trabzonspor cephesinden açıklama geldi. Trabzonspor Genel Sekreter Gençağa Meriç, Ersun Yanal ile tazminat sorunu olduğu şeklindeki iddialara yanıt verdi.

Trabzonspor Genel Sekreter Gençağa Meriç, Ersun Yanal’ın görevden ayrılması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Pazartesi günü, yönetim kurulu olarak toplantı yaptıklarını ve Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı aldıklarını belirterek, “Sonrasında başkanımız, yönetim kurulumuz olarak görüşmeler yaptık ve teknik direktörlüğü ile kişiliği ile bizim için ön plana çıkan Rıza hocamızla çalışma kararı aldık. Yeni hocamızla başarılı günler yaşayacağımıza inandığımız için bu kararı aldık. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

18 Ekim 2017 Trabzonspor Rıza Çalımbay`ı resmen açıkladı Trabzonspor, Ersun Yanal'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Rıza Çalımbay'ın oturacağını resmen açıkladı. İlgili Haberi Oku

Ersun Yanal’ın tazminat istediği iddialarına da yanıt veren Meriç şöyle devam etti:

“Başkanımızın aylar önceden planlanan kendi özel işleriyle ilgili yurt dışı seyahatleri vardı. Başkanımızla sürekli temas halindeydik. Başkanımız da hocamızla sürekli diyalog içerisindeydi. Başkanımız yönetimin aldığı karardan istekli, memnun. Hocamıza da güveniyor. Ersun Yanal ile görüştük, yönetim kurulunda da görüştük ve ayrılma kararı verdik. Başkanımız da geldikten sonra Ersun Yanal ile yüz yüze görüşecek. Onla ilgili sorun olacağını tahmin etmiyorum. Ersun hocanın anormal bir talebi yok. Tazminat gibi herhangi bir talebi yok. Başkanımızla görüşmek istedi. Yönetimin aldığı kararı kendisine tebliğ ettik ve bu şekilde ayrılık kararı verdik.”