SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Dilmen’in sözleri…

‘Galatasaray’ın UEFA şampiyonluğundan sonra Beşiktaş’ın bu yılki performansı bir milattır. Türk futbolunda bir devrimdir. Beşiktaş, Bayern Münih değil, Barcelona da değil, belki hiç olmayacak ama onun bir tık altındaki takımların seviyesine geldi.

Oynayan takımlara karşı Beşiktaş daha iyi oynuyor. Bozan takımlara karşı daha zorlanıyor. Bizim ligimiz zor, itip, kakmalı. Oyun duruyor. Burada oynayan takım var, Monaco. O da oynuyor. Porto, Monaco oynuyor, o da oynuyor. Beşiktaş Futbol Takımı ile Türkiye ne kadar gurur duysa azdır. Babel inanılmaz oynadı, bir oyuncu bundan daha iyi oynamaz.

Dünyanın neresinde Liverpool ile oynasın Beşiktaş bugün, ben net Liverpool demem. Vay be Monaco değil, izlesinler, rahat yendi Beşiktaş. Karabük maçından daha kolay oldu. Monaco daha iyi takım ama, oynayan bir takım. Quaresma, defansına yardım etmeye geliyor. Akhisar maçında bunu göremezsiniz mesela. Şampiyonlar Ligi çok farklıdır.

Ben kadroyu yazarken, A Milli Takım ve Beşiktaş’ta, Oğuzhan’ı bir yazarım. Oğuzhan, Tolgay’dan bana göre daha önde bir oyuncu. Tolgay bugün çok iyi oynadı. Kendi performansını beğenmediğini söyledi ama ben çok beğendim. Beşiktaş’ın yedek kadrosunu bana ver, 4 tane de adam var, ligde şampiyonluğa oynarım.

Medel’in şu andaki formuyla, Beşiktaş takımında oynama şansı yok. Medel ve Negredo nasıl olsa, oynarız diye geldiler, ama rakipleri sert. İlk gol ofsayt diye kesildi ama, 2. gol ofsayt olabilir. Beşiktaş Barcelona, Real Madrid’ler ile eşleşmedi ama şu an seviyesi Porto’lar, Benfica’lar, Lazio’lar, Inter’ler, Milan’lar falan…’

İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol`dan Monaco-Beşiktaş yorumu! Mehmet Demirkol`dan Monaco-Beşiktaş yorumu!

Yayınlanma Tarihi:07:23,