SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin mevsimsel şifresi

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin mevsimsel şifresi

Tüm Türkiye hafta sonu oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisine kilitlenirken, büyük maç için birçok istatistikler de ortaya çıkıyor.

Dünyanın sayılı derbileri arasında kabul edilen Galatasaray-Fenerbahçe maçına sayılı günler kala iki kulübün camialarında heyecan son safhada. Hal böyleyken Fenerbahçe açısından ilginç bir detay mevcut. Sarı Lacivertliler’in Galatasaray deplasmanında sonbahar ya da kış aylarında yüzü çok gülmüyor.

18 Ekim 2017 Dursun Özbek`ten derbi yasağı! Galatasaray Başkanı Özbek, yöneticilere derbi hakkında konuşma yasağı getirdi. İlgili Haberi Oku

Fenerbahçe son 20 yıl içinde sadece 27 Kasım 2005 yılında Galatasaray deplasmanından galibiyetle döndü. Ali Sami Yen ve Türk Telekom Stadı’nda sonbahar-kış aylarında oynanan derbilerin büyük kısmını Sarı Kırmızılı takım kazanırken, bu durum havaların ısınması, ilk baharın gelmesiyle değişiyor.

18 Ekim 2017 Mehmet Özdilek`den TFF`ye sitem İlgili Haberi Oku

Fenerbahçe ezeli rakibini deplasmanda alt ettiği maçlarda takvimler genelde ilkbaharı gösteriyor. 22 Ekim Pazar günü Türk Telekom Stadı’nda oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe maçı bu istatistiklere ne kadar uyum sağlayacak merak konusu…