SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Football Manager’da 15 yıl yönettiği takımı görmek için 9600 km yol gitti

Football Manager oyununda çalıştırdığı Runcorn FC takımını ziyaret etmeyi kafasına koydu. Tek sorun Çin'de yaşamasıydı...

Güncellenme: 07:44, 19/10/2017
Football Manager’da 15 yıl yönettiği takımı görmek için 9600 km yol gitti

SKOR DIŞ HABERLER / Football Manager (Teknik Direktörlük simülasyonu. Kısaca FM) oyununu tecrübe etmiş herkes bilir ki, oyuncuların bir süre sonra yönettikleri takımlarla duygusal bir bağ kurmaya başlaması olağandır. 15 yıl önce Championship Manager 01/02 ile (FM’nin eski adı) bu maceraya atılan Huang Wenbin adlı oyuncunun başına gelen tam da bu oldu.

(Bundan sonrası FM oyuncularına tanıdık gelecektir) İngiltere amatör liglerinden Runcorn FC takımını çalıştıran Wenbin yıllar içinde 9.Lig takımıyla büyük başarılara imza attı. Takım Premier Lig’e yükseldi, Steven Gerrard, David Beckham, Roy Keane ve Ruud van Nistelrooy gibi isimlerin transfer olacağı bir süper takım haline geldi. Sayısız kupa ve şampiyonluk kazandı.

İLGİLİ HABER Böylesi daha önce görülmedi! Basın mensupları önünde rakibini öptü... Böylesi daha önce görülmedi! Basın mensupları önünde rakibini öptü...

Bu macera başladığında 22 yaşında olan Huang Wenbin, 37 yaşına geldi ve bir karar verdi. Çin’den İngiltere’ye gidip çalıştırdığı takımı bulacaktı. İki çocuğu ve eşiyle birlikte 9600 kilometre yol giderek Liverpool’a ulaştı. Daha öne iletişime geçtiği kulüp yöneticileri onları karşıladı.

“Birisinin bizi karşıladığını görünce çok rahatladık. Çünkü buraya gelmek 24 saatten fazla sürdü.”

Başkan Mark Buckley aileye kulübü gezdirdi ve takım arması ve forma hediye etti. Huang Wenbin’in oğlu da takım sahasında şut çekerek eğlenceli bir geçirdi.

Çin’den gelen konuğu hakkında konuşan Başkan Buckley, “Misafirimiz bunun bizim için de ne kadar büyük bir olay olduğunun farkına varmamıştı. Onu gördüğümüze çok sevindiğimizi görünce bayağı şaşırdı. İsveç ve Norveç’te taraftarlar gruplarımız var ama Çin’den olması daha özel. Çok farklı bir kültür ve çok çok uzak. Onun bizi görmekten mutlu olduğu kadar biz de onu gördüğümüze memnun olduk.”

Yayınlanma Tarihi:20:18,