SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Monaco zaferini değerlendirdi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Monaco zaferini değerlendirdi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Monaco zaferini değerlendirdi. Güneş, hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu ifade ederken adım adım ilerlemek istediklerinin altını çizdi.

Beşiktaş’ın dev Monaco zaferinin ardından Şenol Güneş basın toplantısında oyunu ve Beşiktaş’ın gruptaki şansını değerlendirdi. Şenol Güneş basın toplantısında hedeflerinin hala gruptan çıkmak olduğunu ve adım adım ilerlemek istedikerini ifade etti.

Güneş, “İyi mücadele eden oyuncularımızın disiplinli ve birlikte oyununun karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Bugün kaybettiler ama gelecekte daha iyi olacaklarına inanıyorum. Bu maçı ise biz tecrübemiz ve aklımızla kazandık.

“İşimizi iyi yapmaya çalılıyoruz. Doğruları yapmaya çalışıyoruz. Öncelikle gruptan çıkmak istiyoruz. Zirveye çıkmanın tek yolu basamakları adım adım çıkmaktır. Hızlı gidip her şeyi yıkmak bizde gelenektir; bunun olmaması için çalışıyoruz. Çok yetenekli oyunculara karşı oynadık bugün ve bu bize güven duygusu kazandırdı. Dediğim gibi hedef olarak öncelikle oyunumuzu görmek istiyoruz” diye konuştu.

17 Ekim 2017 Monaco 1-2 Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde sergilediği performans ile parmak ısırtan Beşiktaş, üçüncü maçından da galip ayrıldı. Monaco deplasmanında Cenk Tosun'un iki golü ile 3 puanı cebine yazdıran Beşiktaş, 'Devler Ligi'nde gruptan çıkma yolunda önemli bir adım attı. İlgili Haberi Oku

Cenk Tosun’a da değinen Güneş, “Cenk çalışmasının karşılığını alıyor. İyi niyetli ve çalışan insana Allah yardım eder. Umarım üstüne koyarak devam eder” ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş, Türkiye’deki futbol yapısına da değinirken “Hep aynı şeyi söylerim; futbol bir keyif oyunu. Büyük yatırımlar, büyük paralar dönüyor. Seyircilerimize daha iyi futbol izletmek istiyoruz. Futbolun tüm unsurlarındaki kısır döngüyü aşmamız gerekiyor. Geçen sezonun şampiyonu bir takımdı rakibimiz. Oyuncularını sattılar ancak yine büyük yatırım yaptılar. Avrupa’da hep böyle. Biz onların istemediği oyuncularla onları alt etmeye çalışıyoruz. Teknik direktörlerin de daha iyi futbol için yaratıcı olmaları gerekiyor. Türkiye’de Beşiktaş en iyisini, en iyi yatırımı yapmasına rağmen yetmiyor. Bu yapıyla ve yatırımla ilgili bir şey. Türkiye’de, 5 milyon Euro’ya aldığımız oyuncudan muhteşem bir performans bekliyoruz. 30 milyon Euro harcayınca her kupayı kazanmak durumunda hissediyoruz” dedi.

18 Ekim 2017 Beşiktaş`ın Monaco`yu 2-1 yendiği maçın ardından Anderson Talisca açıklamalarda bulundu Beşiktaş'ın dev Monaco zaferinin ardından açıklamalarda bulunan Anderson Talisca, 3'te 3 yaptıkları için mutlu olduklarını ve Devler Ligi'nde daha ileri gidebileceklerini söyledi. İlgili Haberi Oku