SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Leicester City Menajeri Craig Shakespeare’in görevine son verildi

İngiltere Premier League'de 2015-2016 sezonunun şampiyonu Leicester City'de Menajer Craig Shakespeare'in görevine son verildi.

Güncellenme: 17:56, 17/10/2017
Leicester City Menajeri Craig Shakespeare’in görevine son verildi

2015-2016 sezonunda Premier League’de şampiyonluğa ulaşarak spor tarihinin en büyük sürprizlerinden birine imza atan Leicester City, o günden bu güne bir türlü dikiş tutturamıyor. Takımı şampiyonluğa taşıyan İtalyan menajer Claudio Ranieri’yi şampiyonluğun ertesi sezonu kötü gidişat nedeniyle görevden alan Tilkiler’de yönetim Ranieri’nin yerine göreve getirilen Craig Shakespeare’in de görevine son verdi.

2016-2017 sezonunun 26. haftasında Ranieri’nin yerine geçici olarak göreve getirilen ancak nispeten başarılı performansıyla menajerlik koltuğunu koruyan Shakespeare ile Leicester City, bu sezon ise ilk 8 maç sonunda sadece 1 galibiyet elde edebilirken yalnızca 6 puan toplayabildi. Alınan olumsuz sonuçların ardından kulübün Taylandlı sahibi ve başkanı Vichai Srivaddhanaprabha acilen toplantı kararı alırken, toplantıdan 53 yaşındaki çalıştırıcının görevden alınması kararı çıktı. Shakespeare’in ardından Tilkiler’in yeni menajerinin kim olacağı merak konusu. İLGİLİ HABER Devlerin gözü yeni Ortega`da! Devlerin gözü yeni Ortega`da!