SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Şen: ‘Gomis bayılıyor diyorlar, bir bakıyorsun ayılıyor’

Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen, Galatasaray ile hafta sonu oynayacakları derbi hakkında açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 13:37, 17/10/2017
Ali Şen: ‘Gomis bayılıyor diyorlar, bir bakıyorsun ayılıyor’

Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Ali Şen, Radyospor’da katıldığı bir programda Fenerbahçe’nin hafta sonu oynayacağı Galatasaray derbisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin efsane başkanı Ali Şen, Galatasaray ile aralarındaki puan farkının kapanacağına inandığını söylerken sarı kırmızılıların golcüsü Bafetimbi Gomis hakkında ilginç bir açıklama yaptı.

İşte Şen’in değerlendirmelerinden satır başları;

“O FARK KAPANACAK”

“Aykut Kocaman uzun yıllar futbolcu olarak bu dünyanın içindeydi. Daha sonra teknik direktör… Nereye giderse gitsin. Demek ki farkın suni olduğunu görüyor. Pazar akşamı 5'e inmiş olacak. Öyle anlıyoruz. Bir antrenörün hep hedefi olmalı. Fenerbahçe'nin teknik direktörü yenmeye gideceğiz diyor. Fark var, ama o fark kapanacak. Öne geçeceğiz diyor. Buna inanan bir teknik direktör oyuncularını da inandırır. Sezon başından beri şampiyon olacağız diyor. Anlaşılıyor ki bu dediğini yapacak.” İLGİLİ HABER Derbi öncesi 10 milyon euroluk huzur ödemesi! Derbi öncesi 10 milyon euroluk huzur ödemesi!

“DERBİ BERABERE BİTMEZ”

Fenerbahçe’nin hafta sonu oynayacağı Galatasaray derbisine ilişkin açıklama yapan Şen, “Bu derbide beraberlik olabileceğini sanmıyorum. Tudor bir kadro kurdu. Bana başkanken transferleri kim yapıyor diye sorarlardı. Transfer sadece teknik direktöre bırakılabilecek bir şey değildir. Transferi birlikte yaptığında daha iyi bir takım olabilir. Para ile sevgi de aynı anda olmayabilir. Tudor, eski derbi maçtaki antrenörlere benzemiyor. Hücuma yönelik bir oyun oynatıyor. Aykut Kocaman da derbinin heyecanını çok iyi biliyor. Suni fark olduğunu düşünüyor. Bu ne demek? Derbi bittiğinde aradaki fark azalacak demek. Aykut Kocaman'ın tarzını ve söylemlerini beğeniyorum.” dedi. İLGİLİ HABER Josef de Souza`dan derbi öncesi Galatasaray paylaşımı! Josef de Souza`dan derbi öncesi Galatasaray paylaşımı!

“GOMIS BAYILIYOR DİYORLAR…”

Galatasaray’ın golcü futbolcusu Gomis hakkında değerlendirmeler yapan Ali Şen, “Bafetimbi Gomis her maçta öne çıkabilir. Futbol Türkiye'de yavaş oynanıyor. Gomis her takıma lazım. Bilinen bir insandı. Kutudan çıkmadı. Türkiye'deki futbolseverler Avrupa'da çok önemli maçları izliyor. O taramayı iyi yapanlar, iyi kadrolar kuruyor. Arada çok fazla fark yok. Arayan, tarayanlar faydalı futbolcuları getirip takıma koyuyorlar. Fenerbahçe'de eski futbolcular var bunu çok iyi yapıyor. Fenerbahçe Gomis'i kaçırmış. Gomis bayılıyor diyorlar, bir bakıyorsun ayılıyor. Sonra taraftarlar onu göklere çıkarıyor.” ifadelerini kullandı.