SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF zirvesi sona erdi! İşte kritik karar…

Derbi öncesi Dursun Özbek ve Şekip Mosturoğlu, TFF'de Yıldırım Demirören'le bir araya geldi. Özbek, Kasım video hakem uygulaması için çalışmaların başlayacağınıduyurdu.

Güncellenme: 19:29, 16/10/2017
TFF zirvesi sona erdi! İşte kritik karar…

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek ve yardımcılar Şekip Mosturoğlu ile Ferudun Tankut, TFF’nin Riva’da bulunan tesislerinde bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının çok yapıcı geçtiğini söyleyen Dursun Özbek, “Kulüpler Birliği olarak bu ziyareti talep etmiştik. Ana başlıklar, Türkiye’deki gençlerin yetişmesi hakkındaki problemler ve Video Yardımcı Hakem Sistemi’ydi. Oyuncu yetiştirme projesini yabancı sınırlamasıyla birlikte tartıştık. Daha kuvvetli bir milli takım için bir mutabakatımız oldu” açıklamasında bulundu.

ÖZBEK: “UYGULAMANIN EKSİKSİZ BAŞLAMASI GEREKİYOR”

Video Yardımcı Hakem Uygulaması ile ilgili Demirören ile yaptıkları görüşmeyi aktaran Özbek, “TFF hazırlıklarını bitirmek üzere. 2 hafta sonra bir deneme çalışması yapılacak. Deneme çalışmaları sonrası duruma bakılacak. Federasyon büyük bir çalışmanın içerisinde. Hazırlık maçları yapılacak. Dolayısıyla uygulamanın eksiksiz başlaması gerekiyor” diye konuştu.

Son olarak takımların aldığı cezalar hakkında konuşan Başkan Özbek, “En önemli görüşme, statlardaki tribün olaylarına bağlı olarak yapılan çalışmalar üzerineydi. Cezaların kişilere verilip, kulübe verilmemesi hakkında görüş bildirdik. Bu manada da çalışma yapıyoruz. Buradaki tüm konuşmalar, Kulüpler Birliği ve TFF’nin ortak çalışması ile birlikte ilerleyecek” diyerek sözlerini noktaladı.

İLGİLİ HABER Son Dakika | Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin favorisi açıklandı Son Dakika | Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin favorisi açıklandı

MOSTUROĞLU: “FEDERASYON BİZE, ‘KRİTERLER KARŞILANINCA DERHAL BAŞLAYACAĞIZ’ DEDİ”

Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Şekip Mosturoğlu ise, “Federasyon başkanının bize anlattığı şu, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu ile yapılmış taahhütler var. Belli sayıda kriterin karşılanması gerekiyor. Demirören bize, ‘Bu kriterlere ulaşınca derhal başlayacağız’ dedi” açıklamasını yaptı.

TANKUT: “VİDEO YARDIMCI HAKEM SİSTEMİ OCAK’TA UYGULANMAYA BAŞLANABİLİR”

Son olarak söz alan Kulüpler Birliği Başkan Yardımcı Ferudun Tankut ise “Yıldırım Demirören, VAR sistemi Ocak’ta uygulanmaya başlanabilir’ dedi. Ayrıca Türkiye Kupası finaline de hazırlandıklarını iletti” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:18,