SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor-Ersun Yanal ayrılığı KAP’a bildirildi

Akhisarspor mağlubiyetinin ardından Trabzonspor Yönetimi ve Ersun Yanal bir araya geldi. Flaş toplantıdan ayrılık kararı çıktı. Bordo-mavililerde Ersun Yanal dönemi resmen sona erdi. Kulüp ayrılığı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na da bildirdi.

Güncellenme: 17:55, 16/10/2017
Trabzonspor-Ersun Yanal ayrılığı KAP’a bildirildi

Trabzonspor’un evinde Akhisarspor’a 6-1 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından yönetim ve Yanal acil bir toplantı gerçekleştirdi ve yolların ayrılmasına karar verildi.

Ancak NTV Spor’un son dakika bilgisine göre;  Trabzonspor’da Ersun Yanal’ın sözleşmesinin sonlandırılması görüşmelerinde pürüz çıktığı ifade edildi. “Yanal akşam antrenmana çıkmaya hazırlanıyor” ifadesine yer verilirken konuyla ilgili resmi açıklama geldi. Trabzonspor, Ersun Yanal’ın sözleşmesinin feshedildiğini KAP’a bildirdi.

İşte KAP açıklaması:

“Şirketimiz ile Teknik Direktör Kazım Ersun Yanal arasındaki sözleşme, son günlerde yaşanan gelişmeler dolayısıyla, görülen lüzum üzerine, sözleşmenin ilgili maddeleri kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda feshedilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur. Saygılarımızla,”

İLGİLİ HABER Trabzon medyası patladı: Bu şehir bu rezilliği unutmaz Trabzon medyası patladı: Bu şehir bu rezilliği unutmaz

Şok hezimetin ardından taraftarlar ve yerel basın Ersun Yanal’ı ve hatta yönetimi istifaya davet emiş, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, kararın hızlıca alınması gerektiğini ifade etmiş ve her ihtimalin masaya yatırılacağını söylemişti. Gece ilerleyen saatlerinde ise yayıncı kuruluş Bein Sports, Ersun Yanal döneminin sona erdiğini açıklamıştı.

İLGİLİ HABER Ersun Yanal`ın sözleri Trabzonsporluları kızdırdı Ersun Yanal`ın sözleri Trabzonsporluları kızdırdı

17 Mayıs 2016’da Trabzonspor’da 3. kez göreve gelen Ersun Yanal, takım tarihinin en düşük galibiyet yüzdesine sahip teknik direktörü oldu.

Bordo-mavililer, bu dönemde 42 maçta sadece 16 galibiyet alabildi. Trabzonspor 12 beraberlik alırken 14 maçtan da mağlubiyetle ayrıldı.

Ersun Yanal, son döneminde bordo-mavililer ile maç başına sadece 1,4 puan ortalaması tutturabildi.

Yayınlanma Tarihi:14:20,