SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sinan Şamil Sam’ın adı ölümsüzleşti

2015 yılında hayata gözlerini yuman 'Boğaz'ın Boğası' lakaplı Milli boksör Sinan Şamil Sam'il adı Yenimahalle’de yapımı tamamlanan parka verildi.

Güncellenme: 15:06, 17/07/2020
Sinan Şamil Sam’ın adı ölümsüzleşti

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eski Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam'ın ismini Yenimahalle'de yaşatmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başkan Yaşar, “Bugün burada 197. parkımızı açıyoruz. Biz bu ülkenin bayrağını başarıyla taşıyanlara, Sinan gibi bizlere gurur yaşatanlara hep sahip çıkacağız. Parkımızın hayırlı olmasını diliyorum. Yenimahalle'nin her noktasına eşit hizmet etmeye çalışıyoruz. Serhat mahallemiz de hızla gelişen ve güzelleşen bir mahallemiz” dedi.

Yaşar, “Serhat Kültür Merkezi'nin yapımı hızla devam ediyor. Yaklaşık 3 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak tesis üç kat olarak projelendirildi. İçerisinde; taziye evi ve mutfağı, mescit, 215 kişilik konferans salonu ve hazırlık odaları, İkinci Bahar Kültür ve Dayanışma Merkezi, kütüphane, atölyelerin yer aldığı YENİMEK kurs merkezi ile fitness salonu yer alacak” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:52,