SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konya’da Galatasaray taraftarı darp edildi

Galatasaray'ın Atiker Konyaspor ile deplasmanda oynadığı maç öncesinde sarı-kırmızılı bir taraftarın darp edildiği öğrenildi. Harekete geçen Galatasaray yönetimi, Konya'da mağdur olan taraftarı Fenerbahçe derbisine davet etti.

Güncellenme: 10:19, 16/10/2017

Süper Lig’de Galatasaray’ın deplasmanda Atiker Konyaspor’u 2-0 mağlup ederek liderlik koltuğundaki yerini sağlama aldığı maç öncesi futbolun fair-play ruhuna yakışmayan bir olay yaşandı. Muğla’dan Atiker Konyaspor-Galatasaray maçını izlemek için Konya’ya gelen Galatasaray taraftarı, bir grup holigan tarafından darp edildi. Maç öncesi düzenlenen Martin Linnes’in imza gününe katılan taraftarın imzalı formasını vermek istememesi üzerine holiganlar, Galatasaraylı taraftara sözlü ve fiziki tacizde bulundu. Taraftarın elindeki formayı alan saldırganlar, ateşe verdi

İLGİLİ HABER Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin: Umarım Fenerbahçe derbisinde Volkan Demirel oynamaz Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin: Umarım Fenerbahçe derbisinde Volkan Demirel oynamaz

Renk ayırt etmeksizin büyük tepki çeken görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından harekete geçen Galatasaray yönetimi, taraftarı Fenerbahçe derbisine davet etti. Galatasaraylı yönetici Ural Aküzüm, “Konya’da mağdur olan öğrenci kardeşimiz Fenerbahçe maçında kulübümüzün misafiri olacak. O delikanlı arkadaşlarla da emniyet ilgilenecek!” şeklinde paylaşımda bulundu.

NALÇACILAR ZİYARET ETTİ

Atiker Konyaspor’un taraftar grubu Nalçacılar, darp edilen Galatasaray taraftarını evinde ziyaret ederek ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulundular. Nalçacılar, Galatasaray taraftarını Salzburg ile oynanacak UEFA Avrupa Ligi maçına da davet ettiler.

Yayınlanma Tarihi:08:20,