SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı taraftarın dövülmesiyle ilgili olayda 4 kişi gözaltında

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Konya'da G.Saraylı bir taraftarın dövülmesiyle ilgili görüntülere dair soruşturma başlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü olaylı ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Güncellenme: 20:15, 16/10/2017
Galatasaraylı taraftarın dövülmesiyle ilgili olayda 4 kişi gözaltında

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Konya’da G.Saraylı bir taraftarın dövülmesiyle ilgili görüntülere dair soruşturma başlattı.

Görüntülerde darp edildiği görülen G.Saraylı taraftar bulunarak ifadesi alındı. İfadesinde kendisini darp edenlerin 3 kişi olduğunu söylerken Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 4 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

Olayın maçtan önce 16:30 civarında gerçekleştiği öğrenildi. Darp edilen Galatasaraylı taraftarların hastaneye veya polise başvurmadığı ancak görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine başsavcılığın olaydan haberdar olarak soruşturma başlattı.

SALDIRGANLAR GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma kapsamında çalışma başlatan Asayiş Şubesi Gasp Büro amirliği ekipleri, saldırganların kimliği belirledi.

Karaoğlu’na saldırıp, elinde poşet içinde bulunan sarı kırımızı formayı zorla alıp yakan S.T. (18), M.K.C. (15), A.U. (17) ve E.F. (20), formayı zorla aldıkları ve Karaoğlu’nun dövdükleri için ”Gasp ve kasten yaralama’ suçundan gözaltına alındı.

Saldırıya uğrayan Karaoğlu’nun ise saldırının ardından sağlık kontrolü için hastaneye ya da polise şikayete gitmediği öğrenildi. Ancak soruşturma başlatıldıktan sonra alınan ifadesinde saldırganlardan şikayetçi olduğu belirtildi.

KONYASPOR’DAN AÇIKLAMA

“Geçtiğimiz hafta sonu Galatasaray ile oynadığımız karşılaşma öncesinde kesinlikle tasvip etmediğimiz bir olay yaşanmıştır. Konu hakkında sosyal medyada yer alan görüntüleri ve haberleri üzülerek takip etmekteyiz. Bizim rakiplerimizle olan mücadelemiz sadece ve sadece saha içindedir. Bunun dışında sözlü ya da fiili bir şekilde gerçekleştirilen ve centilmenliğe asla sığmayan her türlü girişim 95 yıllık tarihi olan bir kulübe yanı sıra onun büyük camiasına zarar vermektedir.

Şiddeti benimsemiş ve bunu bir maharet gibi gören futbol sever kisvesi altındaki holiganları, maalesef bütün kulüplerimizin taraftar profillerinde görmemiz mümkün. Bu tür görüntüleri savunarak sümen altı edip görmezden gelerek meselelerimizi çözemeyiz. Atiker Konyaspor Yönetim Kurulu olarak, genç kardeşimizin yaşadığı nahoş olay için üzüntülerimizi belirtiyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Şiddeti kesinlikle tasvip etmediğimizin altını bir kez daha özellikle çiziyor ve kendisini FC Salzburg ile önümüzdeki Perşembe akşamı oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasında stadyumumuzda misafir etmek istiyoruz.”

İLGİLİ HABER Konya`da Galatasaray taraftarı darp edildi Konya`da Galatasaray taraftarı darp edildi

Yayınlanma Tarihi:14:16,