SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ersun Yanal Trabzonspor’u mahkemeye veriyor!

Ersun Yanal Trabzonspor’u mahkemeye veriyor!

Trabzonspor, Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı alırken, tecrübeli teknik adamın, kendisine verilmeyen ücretler nedeniyle mahkemeye gideceği öğrenildi.

Trabzonspor, 6-1’lik Teleset Mobilya Akhisarspor yenilgisinin ardından Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı aldı.

Feshi kabul etmedi

Bu ayrılığı Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildiren bordo-mavili kulüpte, Ersun Yanal’ın tek taraflı sözleşme feshini kabul etmediği öğrenildi.

750 bin euro talep etti

Ağustos ayında 150 bin euro maaşı ödenen Ersun Yanal, eylül, ekim, kasım, aralık ve ocak ayları maaşları toplamı olan 750 bin euroyu talep etti.

16 Ekim 2017 Trabzonspor-Ersun Yanal ayrılığı KAP`a bildirildi Akhisarspor mağlubiyetinin ardından Trabzonspor Yönetimi ve Ersun Yanal bir araya geldi. Flaş toplantıdan ayrılık kararı çıktı. Bordo-mavililerde Ersun Yanal dönemi resmen sona erdi. Kulüp ayrılığı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na da bildirdi. İlgili Haberi Oku

Sert çıkışlar oldu

Bu talebin üzerine toplantıda Ersun Yanal’a sert çıkışlar olduğu ifade edildi.

Trabzonspor ücret ödemeyecek

Trabzonspor Yönetimi, sözleşmede yer alan “Sözleşmesi feshedilmesi durumunda sadece hak ettiği parayı talep edebilir” maddesi üzerine harekete geçerek Ersun Yanal’a ücret ödememe kararı aldı.

Ersun Yanal mahkemeye gidiyor

Bu gelişmenin sonrasında Ersun Yanal’ın, Trabzonspor’u kendisine verilmeyen ücretler konusunda mahkemeye vereceği öğrenildi.

(61saat.com)

16 Ekim 2017 Ersun Yanal futbolcularla vedalaştı Trabzonspor'da görevine son verilen teknik direktör Ersun Yanal, futbolcularla vedalaştıktan sonra tesislerden ayrıldı. İlgili Haberi Oku