SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aykut Kocaman’dan Galatasaray derbisi öncesi flaş karar!

Aykut Kocaman’dan Galatasaray derbisi öncesi flaş karar!

Fenerbahçe teknik direktörü, tek ön libero oynatıp ofansif gücü artıracak, kapanan Evkur Yeni Malatyaspor'u açmaya çalışacak.

Gol yollarındaki sıkıntıyı aşmak için alternatifler düşünen Aykut Kocaman, Ozan'ı kulübeye çekip, Mehmet Ekici ve Giuliano ile Janssen'i desteklemenin hesaplarını yapıyor. Kocaman, bu maçı kazanıp, Galatasaray derbisine daha özgüvenli çıkmayı düşünüyor.

Fenerbahçe, bugünkü Evkur Yeni Malatyaspor maçına daha ofansif bir kadro ile çıkarak kapanacak Evkur Yeni Malatyaspor savunmasını aşmayı planlıyor. Dirar'ın iyileşmesiyle birlikte sağ kanatta oynayan Giuliano'nun orta alanda oynama ihtimali doğdu.

Ancak Mehmet Ekici de bu bölgede etkili oynadığı için teknik direktör Aykut Kocaman, son dönemdeki idmanlarda, orta sahanın merkezinde iki ismi aynı anda denedi.

Daha önce Souza'nun önünde Ozan oynuyordu. Taktik çalışmalarda Ozan yedek takımda görünürken, Brezilyalı'nın önünde Mehmet Ekici ve onun önünde de Giuliano forma giydi. 15 Ekim 2017 Josef de Souza: `Tanrı'nın sözlerini ve mezhebimin düşüncelerini yayacağım` Futbolu bıraktıktan sonra kendini dine vereceğini söyleyen Fenerbahçeli futbolcu, “Tanrı'nın sözlerini ve mezhebimin düşüncelerini yayacağım” dedi İlgili Haberi Oku

Henüz son karar verilmemiş olsa da, orta sahanın bu şekilde oluşması bekleniyor. Kocaman'ın bu denemesinin ve orta sahayı bu şekilde oluşturmasındaki temel sebeplerden başında hücumda yaşanan sıkıntı geliyor.

Başarılı teknik adam, tek ön liberonun önünde ofansif gücü yüksek iki oyuncuyu kullanarak, kapanacak olan Malatya savunmasını aşmanın hesapları yapılıyor. Aykut Hoca, hücumda etkili ve yetenekli oyuncu sayısını arttırarak daha fazla tehlike yaratılması amaçlanıyor.

Teknik heyet Galatasaray derbisi öncesi bu maçın öneminden bahsediyor. Derbiye daha rahat ve özgüvenli çıkabilmek için bu maçın mutlaka kazanılması gerektiğini ifade ediyor.

Bu yüzden 90 dakika tam konsantrasyon ile oynanması gerektiği aksi taktirde rakibin tehlike yaratabileceğinin altı çizildi. 14 Ekim 2017 Galatasaray`ın çılgın performansı tarihe geçti!.. Galatasaray, lig tarihinde 8. hafta itibariyle en yakın takipçisine 6 puan fark atmayı başaran ilk takım oldu. İlgili Haberi Oku

Skorer