SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yedeklerin yetersizliği…

14 Ekim 2017

Beşiktaş, zorlu Gençlerbirliği deplasmanında mağlup olmak için elinden gelen her şeyi yaptı.

Bu yılki en kötü kadrosunu sahaya sürdü. En kötü futbolunu oynadı. Beşiktaş'ın sistemi ve taktiği ile alakası olmayan bir ilk 11 sahadaydı. Son 3 yılın en kötü futbolunu oynadı.

1- Cenk Tosun ile Negredo'nun yan yana oynayamayacağı kesin, ikisi de merkez santrfor, aynı özellikleri taşıyorlar ve saha içinde birbirlerini engellemek ve marke etmekten başka bir şey yapmadılar.

2- Madem Negredo ve Cenk çift santrfor oynuyor, bu isimler kontratak özelliği taşıyan oyuncular olmadığı için sağ ve sol kanattan yapılan ortalarla beslenmesi gerekiyor. Maalesef sağdaki Quaresma ve soldaki Babel kulübede oturuyor.

3- Cenk ile Negredo yan yana kalınca Talisca'nın ofansif olarak iş yapacağı ve defansın arkasına sızacağı bütün alanlar kapatılmış oldu. Otomatikman Talisca da Cenk ve Negredo sayesinde sahada top oynayacak boş alan bulamadı.

4- Hakem geçmişte futbol oynamış bir hakem olmadığı için Babel'in rakibini görmediğini, kavrayamadı ve kırmızı kart gösterdi. Pozisyon sarı kart ile cezalandırılmalıydı.

5- Beşiktaş, transferlerde bana göre büyük bir kazık yedi. Bu alınan sporcular, ilk 11'de oynayacak veya zorlayacak oyuncular değil. Şans buldukları zaman da takıma katkı sağlama adına ne Medel, ne Negredo, ne de Lens ortaya iyi bir performans koymakta. Lens için de Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a bir kazığı olduğunu söyleyebiliriz.

Siyah-beyazlılar Şampiyonlar Ligi'nde aldığı galibiyetlerle bu yıl kazanabilecekleri muhtemel şampiyonluğu feda etmekte, yapılan transferler boş çıktığı için bu kadro tek kulvarda ancak gidebilir.

Ya lig şampiyonluğu ya da Avrupa'da bir final……

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek