SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ufuk Sarıca: “Hesapta olmayan bir yenilgi aldık”

Yeşilgiresun Belediyespor'a uzatmalar sonucunda sahasında 94-91 mağlup olan Beşiktaş Sompo Japan'da Başantrenör Ufuk Sarıca, hesapta olmayan bir yenilgi aldıklarını söyledi.

Güncellenme: 17:28, 14/10/2017
Ufuk Sarıca: “Hesapta olmayan bir yenilgi aldık”

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi değerlendiren Beşiktaş Sompo Japan Başantrenörü Ufuk Sarıca, “Hesapta olmayan bir mağlubiyet aldık. Hesaplamalarımıza göre kazanmamız gereken bir maçtı. Bir takım eksiklerimiz var ve bunlar bizi etkilemeye devam ediyor. Kötü savunma yaptık. İlk yarıda yaptığımız savunma kabul edilebilir değildi, rakibe 45 sayı verdik. 20 top kaybı yaptık. Uzun oyuncularımızdan birisi 8 kayıpla oynadı. Oyunu kırabileceğimiz yerlerde basit hatalar yüzünden geriye düştük. Rakibimizi tebrik ediyorum. Gereken dersi çıkarıp çalışmaya devam edeceğiz. Önlemlerimizi alacağız. Hakemler iki taraf için de hatalı düdükler çaldı ama bunu mağlubiyetin sebebi olarak söyleyemeyiz” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı ekibin Brezilyalı oyuncusu Lima ise kötü bir maç çıkardıklarını vurgulayarak, “Ev sahibi olduğumuz maçlarda daha güçlü durmamız lazım. Rakibimiz pes etmedi ve kazandı” diye konuştu.

İLGİLİ HABER A Milli Erkek Basketbol Takımı, dünya sıralamasında 5 basamak geriledi A Milli Erkek Basketbol Takımı, dünya sıralamasında 5 basamak geriledi