SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rodrigues, Cape Verde’ye 47 sıra atlattı!

Galatasaray'ın geçtiğimiz sezon PAOK'tan transfer ettiği Garry Rodrigues'ten, FIFA'nın internet sitesinde övgüyle söz edildi.

Güncellenme: 19:16, 14/10/2017
Rodrigues, Cape Verde’ye 47 sıra atlattı!

Milli takımların puanlarıyla dizilişlerini belirleyen FIFA Dünya Sıralaması’nın son güncellemesinde, Cape Verde Milli Takımı tam 47 sıra birden yükseldi.

En büyük sıçrayışı yapan takımın bu yükselişi, FIFA’nın sitesinde yapılan bir özel haberle futbolseverlere duyuruldu. Dünya Kupası elemelerinde geçen ay Güney Afrika’yı 2-1 mağlup ettikleri karşılaşmada iki golü de Rodrigues’in attığı ve bu sayede galibiyetin geldiği belirtildi.

Elemelerde son maçlar öncesinde, Senegal yenilgisine karşın Cape Verde’nin şansının hala sürdüğü, Burkina Faso karşısında alacakları sonuca göre finallere gitme durumlarının olabileceği aktarıldı. Bir ay içinde 47 sıralık çıkış için ‘dikkat çekici yükseliş’ ifadesi kullanılırken, kıtanın en küçük ülkelerinden olan Cape Verde’nin başarısı övüldü.

(Milliyet)

İLGİLİ HABER Galatasaray`da Tolga Ciğerci müjdesi! Fenerbahçe derbisinde sahada Galatasaray`da Tolga Ciğerci müjdesi! Fenerbahçe derbisinde sahada

Yayınlanma Tarihi:17:17,