SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pep Guardiola’dan ‘Harry Kane’ takımı sözlerine düzeltme

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Tottenham hakkında yaptığı açıklamaların tepki görmesinin ardından sözlerine düzeltme ihtiyacı hissetti ve 'İngilizcem pek iyi değil' dedi.

Güncellenme: 10:30, 14/10/2017
Pep Guardiola’dan ‘Harry Kane’ takımı sözlerine düzeltme

Manchester City Menajeri Pep Guardiola, Premier Lig’de şampiyonluk yarışı veren takımları sıralarken Tottenham’dan “Harry Kane” takımı olarak bahsetmişti. Bu nitelemeye Tottenham Menajeri Mauricio Pochettino’dan tepki geldi.

Guardiola’nın, takımına saygısızlık yaptığını düşünen Arjantinli menajer; “Pep’i çok iyi tanıyorum. Chelsea galibiyeti sonrası çok heyecanlanmış olmalı. Ancak bu bize saygısızlık yapabileceği anlamına gelmez. Tottenham sadece Harry Kane’den ibaret değil.” ifadelerini kullandı.

İspanyol hocanın tavrını ona yakıştıramadığını dile getiren Pochettino, “Guardiola Barcelona tarihinin en önemli isimlerinden biri. Ancak ben Barcelona’ya hiçbir zaman “Messi Takımı” demedim. Guardiola’nın hakkını her zaman teslim ettim. Kendisinden de aynı yaklaşımı beklerdim” dedi.

Guardiola ise yanlış anlaşıldığını savundu. Kariyeri boyunca hiçbir menajere saygısızlık etmediğini söyleyen Guardiola; “İngilizcem pek iyi olmadığı için kendimi yanlış ifade etmiş olabilirim. Sadece Harry Kane’in, Tottenham için önemine dikkat çekmek istemiştim. Herkes beni çok iyi tanıyor. Özellik de basın toplantısında rakip menajerlere asla saygısızlık yapmam. Aksine Pochettino ve Tottenham’ı çok beğeniyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:09:53,