SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Filipe Luis: ‘Futbolcuların yüzde 80’i hayal aleminde yaşıyor’

Atletico Madrid'in yıldız isimlerinden Filipe Luis, Messi'yi çoğu kez faulle durdurmasından şikayetçi olmadığını söylerken, futbolcuların yüzde 80'inin hayal dünyasında yaşadığını savundu.

Güncellenme: 11:30, 13/10/2017
Filipe Luis: ‘Futbolcuların yüzde 80’i hayal aleminde yaşıyor’

Atletico Madrid’in yıldız ismi Filipe Luis, kariyeri ve futbol dünyasına dair yorumlarda bulundu.

Atletico Madrid’deki ilk yıllarında içki sorunu olduğunu dile getiren Luis, “Dışarı çıkardım ve içmem gerekenden fazla içerdim. Şanslıydım ki, babam beni arabasıyla geri getirirdi” dedi.

Futbolculukla ilgili de konuşan Luis, “Çok şanslıyım; çünkü çok fazla çalışmıyorum. Bir kaç saat fazla baskı var ve ben iyi kazanıyorum” diye konuştu.

Özellikle genç oyuncular başta olmak üzere futbolcuların yüzde 80’inin hayal dünyasında yaşadığını savunan Filipe Luis, “Kollarının altında marka bir çantayla gezip, 400 Euro’luk ayakkalı giymeyle ve vücutlarına 8 dövme yaptırmakla kendilerini her zaman yıldız olacaklarını, insanların onlara saygı duyacağını sanıyorlar. Onların dışında gerçek bir dünya olduğunu unutuyorlar” eleştirisinde bulundu.

Lionel Messi ile arasında her maçta yaşanan mücadeleler konusunda ilginç ifadeler kulllanan Atletico Madrid’li oyuncu, “Messi’yi durdurmanın yollarını biliyorum ve çoğu zaman faul olabilir. Bana “kasap” diyebilirler; ancak bundan şikayetçi değilim” diye konuştu.

Atletico’ya karşı oynadığı maçlarda 27 gol atan Messi’in sahada sahada rahat olmaması gerektiğini de kaydeden Filipe Luis, “Messi sahada kendini rahat hissediyorsa sen artık bir ölüsün” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Barcelona`dan Lionel Messi`ye çılgın teklif hazırlığı! Barcelona`dan Lionel Messi`ye çılgın teklif hazırlığı!

NTV Spor

Yayınlanma Tarihi:10:46,