SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
George Weah ülkesi Liberya’da başkan seçildi

George Weah ülkesi Liberya’da başkan seçildi

Unutulmaz golcü George Weah ülkesi Liberya'da başkan seçildi. Weah, 1995 yılında Altın Top ödülüne layık görülmüş ve bu ödülü kazanan ilk Afrikalı futbolcu olmuştu.

SÖZCÜ SKOR / DIŞ HABERLER Milan’ın ve dünya futbolunun efsane isimlerinden, unutulmaz golcü George Weah, ülkesi Liberya’da seçimleri kazandı ve başkan oldu. 1995’te FIFA tarafından Dünyanın En İyi Futbolcusu seçilen ve aynı zamanda Altın Top ödülünü de kazanan ve bunları başaran ilk Afrikalı futbolcu olan Weah, ülkesinde çok sevilen bir figür olarak biliniyordu. Liberya’nın tüm dünyada yıllarca adeta elçiliğini yapan ve ülkesini tanıtan 51 yaşındaki George Weah’ın 478 maçta 193 golü bulunuyor. Weah’ın ayrıca Milan’la 1995-1996 ve 1997-1998 sezonlarında iki Serie A şampiyonluğu bulunuyor. Weah ülkesinde Demokratik Değişim Kongresi’nin başkan adayıydı. Weah 2005 seçimlerinde Ellen Johnson Sirleaf’in ardından ikinci olmuştu. Weah 2014’ten bu yana Montserrado Bölgesi’nin senatörü olarak Liberya Senatosu’nda yer alıyordu.

11 Ekim 2017 Dünya Kupası`nda oynamak için ABD`yi seçen İzlandalı Aron Johannsson gündeme oturdu... 2013'te Dünya Kupası'nda oynamak için ABD'yi tercih eden İzlandalı Aron Johannsson, ABD'nin son maçta Dünya Kupası şansını kaçırmasıyla büyük bir hayal kırıklığına uğradı. İlgili Haberi Oku