SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
FIBA Avrupa Kupası’nda temsilcilerimizin grupları belli oldu

FIBA Avrupa Kupası’nda temsilcilerimizin grupları belli oldu

FIBA Avrupa Kupası'nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanan Demir İnşaat Büyükçekmece ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un rakipleri belli oldu.

FIBA Avrupa Kupası’nda, temsilcilerimiz İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Demir İnşaat Büyükçekmece’nin rakipleri belli oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, E Grubu’nda Bulgaristan temsilcisi Lukoil Academic, Romanya ekibi U-BT Cluj Napoca ve Gürcistan takımı Dinamo Tiflis ile karşı karşıya gelecek.

Demir İnşaat Büyükçekmece’nin bulunduğu G Grubu’nda ise İstanbul ekibinin yanı sıra Belçika ekibi Belfius Mons-Hainaut, Ukrayna takımı Khimik ve Kosova temsilcisi Sigal Priştine bulunuyor.

12 Ekim 2017 A Milli Erkek Basketbol Takımı, dünya sıralamasında 5 basamak geriledi Türkiye, FIBA dünya sıralamasında 5 basamak gerileyerek 13. sıraya düştü. İlgili Haberi Oku

Gruplarda ilk karşılaşmalar 17-18 Ekim tarihlerinde oynanacak. İstanbul Büyükşehir Belediyespor gruptaki ilk maçında, 18 Ekim Çarşamba günü U-BT Cluj Napoca ile deplasmanda karşılaşacakken, Demir İnşaat Büyükçekmece ise aynı gün Ukrayna temsilcisi Khimik’e konuk olacak. 8 grupta 32 takımın mücadele edeceği organizasyonda, grup maçları sonunda ilk 2 sırada yer alan takımlar bir üst tura yükselecek.