SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe yöneticisi Önder Fırat’ın cezası kaldırıldı

Tahkim Kurulu, PFDK'nın Fenerbahçe'de forma giyen İsmail Köybaşı ve Alper Potuk ile Fenerbahçe yöneticisi Önder Fırat'ın cezalarına yapılan itirazları görüşmek üzere toplandı. Kurul, Fenerbahli iki futbolcunun cezasını onarken, Önder Fırat'ın üç ay hak mahrumiyeti cezasını kaldırdı.

Güncellenme: 19:49, 12/10/2017
Fenerbahçe yöneticisi Önder Fırat’ın cezası kaldırıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Fenerbahçe’de forma giyen futbolcular İsmail Köybaşı ve Alper Potuk’un cezalarını onarken, sarı-lacivertli yönetici Önder Fırat’ın 3 aylık cezasını kaldırdı. TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, kurulun, Süper Lig’de Beşiktaş ile oynanan maçta kırmızı kart gören İsmail Köybaşı ile Teleset Mobilya Akhisarspor müsabakasında oyundan ihraç edilen Alper Potuk’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen cezalara olan itirazı görüştüğü belirtildi. Tahkim Kurulu’nun, İsmail Köybaşı’nın 2, Alper Potuk’un da bir maçlık men cezasını onadığı bildirildi.

İLGİLİ HABER Jermaine Lens: `Beşiktaş'a Fenerbahçe`den değil, Sunderland'den geldim` Jermaine Lens: `Beşiktaş'a Fenerbahçe`den değil, Sunderland'den geldim`

Kurulun ayrıca, Beşiktaş maçı sonrasında soyunma odası koridorlarında hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Önder Fırat’a verilen 3 ay hak mahrumiyeti ve 100 bin lira para cezasını kaldırdığı duyuruldu. Aynı müsabakada farklı bir nedenle Önder Fırat’a verilen 30 gün hak mahrumiyeti cezasının ise onandığı aktarıldı.

Yayınlanma Tarihi:17:45,