SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cristiano Ronaldo ‘uyku’ için özel hoca tuttu! İşte Portekizli’nin sırrı…

Cristiano Ronaldo ‘uyku’ için özel hoca tuttu! İşte Portekizli’nin sırrı…

Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo'nun özel bir uyku hocası olduğu ortaya çıktı.

Real Madrid’in yıldızı Cristiano Ronaldo’nun her antrenmanda arkadaşlarından fazla çalıştığı, kendisini fiziksel ve teknik olarak geliştirdiği herkes tarafından biliniyor.

Ama Ronaldo’nun özel bir uyku hocası olduğunu ve 5 taksitte 7,5 saat uyuduğunu bilen çok az kişi vardır. Nick Littlehales uyku antrenörü ve Ronaldo’nun özel hocalarından biri.

Uzun süredir Ronaldo’nun uyku düzenini planlıyor. Bu düzene göre Ronaldo günde 7,5 saat uyuyor. Ama bir defada değil, 90 dakikadan beş seferde.

Littlehales, Ronaldo’nun sahadaki performasını nasıl yükselttiklerini şöyle açıklıyor:

– 8 saat sürekli uyku sağlıklı değil. Özellikle 13.00- 15.00 arasında verimi azaltıyor. Ronaldo, her biri 90 dakikadan günde beş sefer, toplam 7,5 saat uyuyor.

– Her uykudan önce çarşaf, nevresim, yastık kılıfı değiştiriliyor

– Ana karnındaki bebek pozisyonunda yatıyor. Yan ve dizleri karnına çekik vaziyette uyuyor.

11 Ekim 2017 Venezuela Teknik Direktörü Rafael Dudamel: `Paraguaylılar maçtan önce otele kadın gönderdi` Venezuela Teknik Direktörü Rafael Dudamel, deplasmanda Paraguay'ı 1-0 mağlup ettikleri maç öncesinde Paraguaylıların, kaldıkları otele futbolcuları ayartmak için kadın gönderdiklerini ifade etti. İlgili Haberi Oku

– Uykuya yatmadan 90 dakika önce ekran yasağı başlıyor. Cep telefonu, bilgisayar kullanmıyor, televizyon seyretmiyor.

Bunun nedeni şu: Birçok bilim adamı mavi dalgaların uyku hormonu Melatonin’i frenlediği ve uykuyu kaçırdığında hemfikir.

– Kamp kuranlar bilir. İnsan incecik bir battaniye veya örtünün üzerinde yattığı zaman zıpkın gibi uyanır. Ronaldo da çok ince bir şilte üzerinde yatıyor.

09 Ekim 2017 2017 Ballon d`Or listesi açıklandı Dünyanın en prestijli futbol ödüllerinden Ballon d'Or'un 2017 listesi açıklandı. Listede Neymar, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi'nin dışında Luis Suarez, Harry Kane, Sergio Ramos ve Robert Lewandowski gibi isimler de yer aldı. İlgili Haberi Oku

Hürriyet