SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Change.org’da “TFF, Ampute Milli Takım’a prim versin” kampanyası

Ampute Milli Futbol Takımı'nın Avrupa şampiyonluğunun ardından Change.org'da bir kampanya başlatıldı. "TFF, Ampüte Milli Takımı’na prim versin!" başlığıyla açılan imza kampanyası kısa sürede 35 binin üzerinde imzaya ulaştı.

Güncellenme: 11:44, 12/10/2017
Change.org’da “TFF, Ampute Milli Takım’a prim versin” kampanyası

Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı’nın, EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda elde ettiği şampiyonluğunun yankıları sürerken zaferin ardından ortaya çıkan prim tartışmalarında yeni bir sayfa açıldı. Change.org üzerinden Erkan Gülter adlı bir vatandaş tarafından başlatılan kampanya ciddi bir etki uyandırdı.

A Milli Futbol Takımı’nın Euro 2016 sürecinde yaşadığı prim skandalına atıfta bulunarak “TFF, Ampüte Milli Takımı'na prim versin!” başlığıyla oluşturulan kampanya kısa sürede 35 binin üzerinde kişinin imzasıyla buluştu. 50 bin imza olarak belirlenen hedefi rahatlıkla geçmesi beklenen kampanyanın metni ise şu şekilde:

İLGİLİ HABER Ampute Milli Takımı`na kişi başı 75`er cumhuriyet altını yolda Ampute Milli Takımı`na kişi başı 75`er cumhuriyet altını yolda

“A Milli Takımımız'ın marka değeri, prim tartışmalarıyla zedelendi ve nihayetinde birçok olumsuz sonuçla karşı karşıya gelindi. Oynadıkları takımlarda zaten milyon dolarlar kazanan milli futbolcularımızın prim sevdası, hepimizi rahatsız eden bir konu olarak günlerce tartışıldı.

Eğer bir prim verilecekse; Avrupa şampiyonu olarak bizleri gururlandıran ve bayrağımızı, adımızı gösterdikleri muhteşem performansla en iyi şekilde temsil eden Ampüte Milli Takımımız'a verilmelidir…”

Yayınlanma Tarihi:11:20,