SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bulgaristan, Hristo Stoichkov’un fahri konsolosluk görevine son verdi

Bulgaristan, Hristo Stoichkov’un fahri konsolosluk görevine son verdi

Katalonya'da düzenlenen bağımsızlık referandumunda İspanya polisinin müdahalesini eleştiren eski Barcelona'lı futbolcu Hristo Stoichkov, Bulgaristan'ın Barselona'daki fahri konsolosluk görevinden alındı.

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı, Barselona kentindeki fahri konsolosları Hristo Stoichkov’un bu görevden alındığını açıkladı.

Barcelona’nın eski yıldızlarından Stoichkov, 6 yıldır Bulgaristan’ın bu şehirde fahri konsolosu unvanına sahipti. Stoichkov, Otonom Bölgelerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Soraya Saenz de Santamaria hakkında “Büyük babası da babası da Francocuydu. Kendisi de Franco yanlısı… Polisi masum insanları dövmeleri için yönlendiremezsiniz. İspanyol hükümeti hepimiz için bir utanç kaynağı” demiş, sonrasında özür dilemişti.

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı, “İspanya Krallığı, Bulgaristan’ın stratejik ortağı ve dostudur. Her düzeyde harika ikili ilişkilerimizi ve karşılıklı çıkarlarımız çerçevesinde yoğun işbirliğimizi sürdürmek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

11 Ekim 2017 Xavi`nin kestirme Dünya Kupası planı! Katar... Futbol kariyerini Katar'da sürdüren Barcelona'nın efsane ismi Xavi, futbolu bıraktıktan sonra Katar Milli Takımı'nın teknik direktörü olmak istediğini açıkladı. Katar, 2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak. İlgili Haberi Oku