SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Peru’nun mucize gibi golü… Ospina’nın tarihi hatası

Peru’nun mucize gibi golü… Ospina’nın tarihi hatası

Peru'nun Kolombiya'yla 1-1 beraber kaldığı maçta enteresan bir olay yaşandı. Hatalı kullanılan endirekt serbest vuruşta top ağları bulurken hakem gol kararı verdi. Hakemin haklı olduğu daha sonra ortaya çıktı.

Peru 1-0 yenik durumda olduğu maçta 76. dakikada endirekt serbest vuruş kazandı.

Topun başına geçen Paolo Guerrero, atış endirekt olmasına rağmen topu direkt Kolombiya kalesine gönderdi, topa son anda parmaklarıyla müdahale eden David Ospina buna rağmen gole engel olamadı. Hakem de Ospina topa dokunduğu için ‘endirekt serbest vuruşun’ gerekliliklerinin yerine geldiğine kanaat getirerek golü verdi.

Eğer Ospina topa dokunmasaydı hakem golü iptal edecekti ve Peru maçı kaybedeceği için Şili play-off oynama hakkını elde edecekti. Guerrero bir bakıma Peru’nun Dünya Kupası şansıyla kumar oynadı ve kazandı.

Öte yandan gol Guerrero’ya yazılırken golün aslında Ospina’ya yazılması gerektiği de sosyal medyada konuşuldu. Ospina dokunmasaydı gol geçersiz olacaktı.

İşte o tarihi an…

11 Ekim 2017 Fısıltı şikesi! Kolombiyalı Falcao, Perulu rakiplerine ne anlatıyor? Bu olay ses getirir... Kolombiya - Peru maçının sonlarında Falcao rakipleriyle konuşmaya başladı. Sonuçta Peru ve Kolombiya kazandı, Şili kaybetti İlgili Haberi Oku