SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aubameyang’ın ‘Zehirlendik’ iddialarına Gabon Teknik Direktörü’nden destek

Gabon'un Fas'a 3-0 yenilerek Dünya Kupası'na gitme hakkını kaybetmesinin ardından yıldız golcü Pierre-Emerick Aubameyang'ın 'Zehirlendik' iddiaları ortalığı karıştırdı. Aubameyang'ın iddialarına Gabon Teknik Direktörü Jose Antonio Camacho da destek geldi.

Güncellenme: 13:25, 11/10/2017
Aubameyang’ın ‘Zehirlendik’ iddialarına Gabon Teknik Direktörü’nden destek

SKOR DIŞ HABER – Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası Afrika Elemeleri C Grubu son maçında Fas’a 3-0 yenilerek turnuvaya katılma hakkını kaybeden Gabon’da zehirlenme krizi yaşanıyor. Gabon dünyaca ünlü golcüsü Pierre-Emerick Aubameyang’ın maç öncesi içtikleri portakal suyundan zehirlendiklerini ve bu nedenle sahada performans gösteremedikleri şeklindeki iddialarının yankıları sürüyor.

İLGİLİ HABER Türk futbolu çöküşte! Herkes TFF`den şikayetçi... Türk futbolu çöküşte! Herkes TFF`den şikayetçi...

Gabon’un Teknik Direktörü Jose Antonio Camacho da Aubameyang’ın iddialarını doğrularken oyuncuların midelerinden rahatsızlandığını söyledi. Rahatsızlığın Casablanca’da maç öncesi yaptıkları kahvaltıda içilen portakal suyu nedeniyle gerçekleştiğini savunan Camacho “Benim de midem etkilendi. Bu rahatsızlığın portakal sularından kaynaklandığını düşünüyoruz çünkü tatları alıştığımız gibi değildi” dedi. Takımın ve teknik ekibin yarısında fazlasının etkilendiğini belirten Camacho “Sizi yatağa düşürmeyen ancak halsiz bırakan bir rahatsızlık… Maça çıkana kadar otel odamdaki yatağım ile tuvalet arasında vakit geçirmek zorunda kaldım. Maç sonrası da durumum değişmedi” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Rıdvan Dilmen`den flaş sözler: `Madem otele kadın getiriyor!` Rıdvan Dilmen`den flaş sözler: `Madem otele kadın getiriyor!`

Olayı ilk olarak resmi Twitter hesabından paylaşan Pierre-Emerick Aubameyang “Takımın ve teknik ekibin yarısı midesinden rahatsız… Maç günü böyle bir olay yaşamamız inanılmaz” demiş ardından da olayın sabah içtikleri portakal suyu nedeniyle olduğunu belirtmişti. Fas ile oynanan maçta hiçbir varlık gösteremeyen Gabon, kaleye sadece 2 şut çekebilmiş, bu 2 şutta da kaleyi tutturmayı başaramamıştı. Gabon maçı 3-0 kaybederek Dünya Kupası umutlarını 4 yıl ertelemek zorunda kalmıştı.

Yayınlanma Tarihi:12:48,