SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Uğur Meleke:’Burak’ın primi, engelli bütçesinden fazla!’

Uğur Meleke:’Burak’ın primi, engelli bütçesinden fazla!’

Hürriyet Gazetesi yazarı Uğur Meleke son yazısında, Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımımız ve prim meselesi ile ilgili konuyu ele aldı.

İşte Uğur Meleke’nin bugünkü yazısında yer alan Ampute Milli takımı ve prim bölümü…

Dün akşam saatlerinde internette gördüm, A millilerin Dünya Kupası katılım priminin ampute takımına dağıtılması için kampanya başlatmış sözlükçüler. Prensip olarak kampanyayı destekliyorum ama teknik olarak gözden kaçırdıkları bir detay var: TFF'nin milli futbolculara vereceği Dünya Kupası katılım primi, zaten FIFA'dan alacağı ödüldü.

Dolayısıyla öyle bir bütçe yok şu an TFF'de. Ancak gençler bu vicdanlı kampanyalarından vazgeçmesinler zira TFF'nin yıllık bütçesi 600 milyon liranın üzerinde. Ve bu bütçenin 32 milyonu personel gideri, 24 milyonu büro gideriyken, engellilere ayrılan bütçe yalnızca 1 milyon 400 bin lira! 2 ay önce sesi görenler Olimpiyat şampiyonu oldu, dün de ampute takımımız Dünya şampiyonu. Ve tüm bir engelli futbolunun bir senelik bütçesi yalnızca 1 milyon 400 bin lira.

Demirören TRT'de açıklamıştı hatırlarsınız, Burak'ın Euro 2016 elemelerinde aldığı prim, engellilerin 1 yıllık bütçesinden fazla. Kampanyayı şu şekilde değiştirebilirsiniz arkadaşlar: TFF, büro masrafından yüzde 20 kısıp, engelli sporuna ayırsın. O rakam bile, o kahraman sporcularımızın hayatını değiştirebilecek bir bütçe zira…

09 Ekim 2017 Barış Telli ve Feyyaz Gözüaçık: `Çok mutluyuz` Türkiye'nin İngiltere'yi 2-1 yenerek Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda şampiyon oluken Barış Telli ve Feyyaz Gözüaçık, maçın ardından açıklamalarda bulundu. İlgili Haberi Oku