SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Okan Buruk: “Türkiye Milli Takımı’na yakışmayan, ne yaptığımızı bilmeyen bir takımdık”

A Milli Takım'ı değerlendiren Teleset Mobilya Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, "Türkiye Milli Takımı'na yakışmayan, diziliş anlamında da ne yaptığımızı bilmeyen bir takımdık. Milli Takım olarak altyapılardan itibaren bir oyun stili oturtmamız gerekiyor" dedi.

Güncellenme: 13:17, 10/10/2017
Okan Buruk: “Türkiye Milli Takımı’na yakışmayan, ne yaptığımızı bilmeyen bir takımdık”

Süper Lig’in 8. haftasında deplasmanda Trabzonspor’a konuk olacak olan Teleset Mobilya Akhisarspor, Teknik Direktör Okan Buruk yönetiminde Yılmaz Atabarut Tesisleri’nde antrenmanlarını sürdürüyor. İdmana özel izinli olan Miguel Lopes katılmazken, Olcan Adın ise takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde düz koşu yaptı. Antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan takım kaptanı Caner Osmanpaşa, deplasmanda 3 maçta sadece 1 puan çıkardıklarını ve gol bölgelerinde sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, “Evimizde hiç puan kaybetmedik, deplasmandaki maçları da yenebilirdik. Hatta yani abartmadan söylüyorum, gol bölgelerinde biraz daha iyi olabilseydik 21 puana bile ulaşabilirdik. Deplasmandaki maçlarda Antalya, Konya, Bursa olsun skora aldırmamak lazım. Kesinlikle üçünü de alabilirdik ve 21 puana ulaşabilirdik. Trabzonspor maçına da gelince inşallah orada deplasmandaki kazanamama şansımızı kırarız ve oradan da 3 puan ile ayrılırız” şeklinde konuştu.

Okan Buruk: “Ampute Milli Takımı’nı kutluyorum”

Finalde İngiltere'yi 2-1 yenerek Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı’nı tebrik ederek sözlerine başlayan Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, “Öncelikle Ampute Milli Takımımızı Avrupa Şampiyonluğu’ndan dolayı tebrik etmek istiyorum. Önemli bir başarı. Avrupa Şampiyonluğu’nu futbolun hangi bölümü olursa olsun çok değerli ve çok önemli buluyorum. Onlarla gurur duyduk, öncelikle onları tebrik ediyorum. İnşallah darısı diğer futboldaki takımlarımızın başına diyorum” diye konuştu.

Trabzonspor deplasmanında hatalarını düzeltip iyi bir mücadele sonunda 3 puan almak istediklerine vurgu yapan Buruk, “Özellikle içinde bulunduğu duruma baktığımızda Trabzonspor çıkışa geçmek isteyen bir takım. Özellikle kendi sahasında Anlayaspor'a karşı kötü bir mağlubiyet aldı, son hafta da Beşiktaş maçı daha dirençli, daha toplu bir takım görüntüsü çizdi ve önemli bir puan aldılar. Genelde kazanmak için oynayan bir takım. Çok değerli oyuncuları var, özellikle Yusuf, Abdülkadir, Burak, Olcay gibi değerli Türk oyuncuları var. Türk oyuncu oynatan bir takım, biz de aynı şekilde ligin en çok Türk oyuncu oynatan takımlarından birisiyiz. Kalite olarak Trabzonspor'un çok iyi bir takım olduğunu görüyoruz. Özellikle hücumsal anlamda çok iyi oynuyorlar, dikkat etmemiz gerekiyor. Ancak geçen hafta Fenerbahçe'ye karşı oynadık. Oyun olarak baktığımızda savunma görevlerimizi çok iyi yaptık. Zaman zaman hücuma çıkarken top bizdeyken zorlandığımız bölümler oldu. İnşallah bunu düzeltip Trabzon deplasmanında da bize yakışan şekilde mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Deplasmandaki kötü grafiği de değerlendiren Okan Buruk, ligin en iyi 3 takımı ile deplasmanda mücadele ettiklerini, oyun olarak yeterli bir performansı sahada sergilediklerini ancak bunun sonuca etki edemediklerine vurgu yaptı. Gol bölgesinde geçen yıldan 3 futbolcu ile yollarını ayırmak zorunda kaldıklarını ve bu nedenden dolayı hücumda sıkıntılar yaşadıklarını kaydeden Buruk, üçüncü bölge anlamındaki çalışmalara daha ağırlık verdiklerini ifade etti.

A Mlli Takım’ı değerlendirdi

A Milli Futbol Takımı’nı da değerlendiren Buruk, “Aslında çok önemli bir fırsat geldi. Kendi sahamızda İzlanda'ya karşı maçı kazansak, belki Finlandiya'ya grubun birincisi olarak gitmek vardı. Oyun olarak İzlanda maçını değerlendirdiğimizde, kendi sistemi içerisinde oynayan, saha içi görevlerini çok iyi yapan bir takım vardı. Yani İzlanda ne yapacağını çok iyi bilen bir takımdı. Onların karşısında biz de ne yaptığımızı bilmeyen bir takım görüntüsü çizdik. Kötü olan da buydu. Maç kaybedebilirsiniz, gol yiyebilirsiniz ama özellikle saha içi dizilişi uygun değildi. Ben burada futbolcuları açıkçası performans bakımından suçlayamıyorum. Çünkü gerçekten görüntü olarak kötü bir görüntü vardı. Yani Türkiye Milli Takımı’na yakışmayacak, diziliş anlamında ne yaptığımızı bilmeyen bir takımdık. Milli Takım olarak altyapılardan itibaren bir oyun stili oturtmamız gerekiyor” dedi.

İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol`dan Ampute Milli Takım yorumu: Asıl galip İngiltere Mehmet Demirkol`dan Ampute Milli Takım yorumu: Asıl galip İngiltere