SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mehmet Demirkol’dan Ampute Milli Takım yorumu: Asıl galip İngiltere

Mehmet Demirkol’dan Ampute Milli Takım yorumu: Asıl galip İngiltere

Mehmet Demirkol, Ampute Milli Takım başarısının farkındalık yaratması gerekliliğinin altını çizdi

NTVSPOR’da yayınlanan Spor Servisi programında gündemi yorumlayan spor yazarı Mehmet Demirkol, Ampute Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonluğu ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Mili Ampute oyuncuların kendi branşlarında elit sporcular olduklarının altını çizen Demirkol, ‘acıma’ duygusu içeren övgülere itiraz etti.

Demirkol şöyle konuştu: “Biz yendik ama asıl galip İngiltere. Çünkü İngiltere’de engelli olmak daha kolay. Bu bizde bir farkındalık yaratacaksa ne ala. Mesaj bu.” 10 Ekim 2017 Demirkol`dan Milli takım eleştirisi! `Gece 12`de sucuklu yumurta partisi...` Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, Türkiye'nin deplasmanda Finlandiya ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmayı değerlendirdi. İlgili Haberi Oku

“Mesajların doğru algılanması gerektiğinin altını tekrar çiziyorum. Çok yanlış mesajlar çıktı. Onları ayıklamamız lazım, öyle değil o işler. Unutmayalım bunlar saygın sporcular. Dünyadaki sıralamaları 1-3 arasında” 09 Ekim 2017 Mehmet Demirkol: Asıl senden bir şey olmaz, defol Futbolda düzenin değişmesi gerektiğini savunan Mehmet Demirkol, 'Bu ülkeden bir şey olmaz' diyenlere de sert tepki gösterdi İlgili Haberi Oku

Finlandiya karşısında 2-2 berabere kalan A Milli Takım’ın performansını da değerlendiren Demirkol, Lucescu’yu eleştirdi:

“Euro 2020’ye gitmemiz garanti gibi. 24 takım gidecek çünkü. Lucescu da ‘Ben nasıl olsa oraya gideceğim’ diyor. Bu yüzden kalmak istiyor. Beni de koysanız ben de götürürüm Euro 2020’ye. Selçuk dünkü maçı örnek alacaksak kendine gelmiş gibi görünüyor. Top kapıyor, dikine oynuyor, hızlı oynuyor.”