SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan Ampute Milli Takım yorumu: Asıl galip İngiltere

Mehmet Demirkol, Ampute Milli Takım başarısının farkındalık yaratması gerekliliğinin altını çizdi

Güncellenme: 11:54, 10/10/2017
Mehmet Demirkol’dan Ampute Milli Takım yorumu: Asıl galip İngiltere

NTVSPOR’da yayınlanan Spor Servisi programında gündemi yorumlayan spor yazarı Mehmet Demirkol, Ampute Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonluğu ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Mili Ampute oyuncuların kendi branşlarında elit sporcular olduklarının altını çizen Demirkol, ‘acıma’ duygusu içeren övgülere itiraz etti.

Demirkol şöyle konuştu: “Biz yendik ama asıl galip İngiltere. Çünkü İngiltere’de engelli olmak daha kolay. Bu bizde bir farkındalık yaratacaksa ne ala. Mesaj bu.” İLGİLİ HABER Demirkol`dan Milli takım eleştirisi! `Gece 12`de sucuklu yumurta partisi...` Demirkol`dan Milli takım eleştirisi! `Gece 12`de sucuklu yumurta partisi...`

“Mesajların doğru algılanması gerektiğinin altını tekrar çiziyorum. Çok yanlış mesajlar çıktı. Onları ayıklamamız lazım, öyle değil o işler. Unutmayalım bunlar saygın sporcular. Dünyadaki sıralamaları 1-3 arasında” İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol: Asıl senden bir şey olmaz, defol Mehmet Demirkol: Asıl senden bir şey olmaz, defol

Finlandiya karşısında 2-2 berabere kalan A Milli Takım’ın performansını da değerlendiren Demirkol, Lucescu’yu eleştirdi:

“Euro 2020’ye gitmemiz garanti gibi. 24 takım gidecek çünkü. Lucescu da ‘Ben nasıl olsa oraya gideceğim’ diyor. Bu yüzden kalmak istiyor. Beni de koysanız ben de götürürüm Euro 2020’ye. Selçuk dünkü maçı örnek alacaksak kendine gelmiş gibi görünüyor. Top kapıyor, dikine oynuyor, hızlı oynuyor.”