SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İzlanda tarih yazdı, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde günün maçları tamamlandı

İzlanda tarih yazdı, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde günün maçları tamamlandı

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'nda Türkiye, dördüncü olurken İzlanda, Kosova'yı 2-0 mağlup ederek grubu lider noktaladı ve tarihinde ilk kez Dünya Kupası'na katılma hakkı kazandı.

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde günün mücadeleleri sonuçlandı. Türkiye A Milli Takımı, I Grubu son maçında Finlandiya ile 2-2 berabere kalırken, grubu 4’üncü sırada tamamlamış oldu. Grupta oynanan diğer maçlarda ise İzlanda, Kosova’yı 2-0 mağlup ederek grubu lider bitirirken, Hırvatistan deplasmanda Ukrayna’yı 2-0’la geçerek grubu 2’nci sırada tamamladı ve play-offlara katılmaya hak kazandı.

İzlanda bu sonuçla tarihinde ilk kez Dünya Kupası’na katılma hakkı kazandı. İzlanda 334.252 (2016) kişilik nüfusuyla Dünya Kupası tarihinde organizasyonda yer alan en küçük ülke olarak da tarihe geçti. Daha önce 2006 Dünya Kupası’na katılan Trinidad & Tobago 1.3 milyon nüfusuyla organizasyonda yer alan en küçük ülke olmuştu.

09 Ekim 2017 Finlandiya 2-2 Türkiye | MAÇ SONUCU 2018 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu son maçında Finlandiya deplasmanına konuk olan A Milli Futbol Takımımız, son anlarda yediği gollerle 2-2 berabere kaldı. (İngilizce Finish - Türkçe: Bitiş) İlgili Haberi Oku

Günün sonuçları şu şekilde: D GRUBU

Moldova – Avusturya: 0-1

Sırbistan – Gürcistan: 1-0

Galler – İrlanda Cumhuriyeti: 0-1

G GRUBU

Arnavutluk – İtalya: 0-1

Makedonya – Liechtenstein: 4-0

İsrail – İspanya: 0-1

I GRUBU

Finlandiya – Türkiye: 2-2

İzlanda – Kosova: 2-0

Ukrayna – Hırvatistan: 0-2