SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Gaziantep Basketbol – Capo d´Orlando: 82-77

Gaziantep Basketbol – Capo d´Orlando: 82-77

FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında Gaziantep Basketbol, konuğu İtalyan temsilcisi Capo D'Orlando'yu 82-77 mağlup etti ve organizasyona galibiyetle başladı.

FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında Gaziantep Basketbol, sahasında konuk ettiği Capo D´orlando´yu 82-77 mağlup etti.

Karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi takım Armand ve Balazic´in sayıları ile öne geçti. Rakip takım Inglis ve Edwars ile sayı üretmeye çalışsa da ilk periyot 18-16 Gaziantep Basketbol´un üstünlüğü ile tamamlandı.

2’nci periyotta da rakibine karşı olan üstünlüğünü koruyan Gaziantep Basketbol, Liyons ve Balazic´in üst üste bulduğu sayılarla aradaki farkı açtı. Konuk takımda Strautins´in oyuna girmesiyle aradaki fark azaldı. İlk yarı 40-32 Gaziantep Basketbol´un üstünlüğü ile tamamlandı. 10 Ekim 2017 Fenerbahçe`nin rakibi Nadezhda Orenburg`un ABD`li oyuncuları Türkiye`ye alınmadı Kadınlar Euroleague'de Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Nadezhda Orenburg takımının ABD'li oyuncularına Türkiye'ye giriş izni verilmedi. İlgili Haberi Oku

Karşılaşmanın 3’üncü periyodunda her iki takım da baskılı bir oyun sergiledi. Gaziantep Basketbol, Rudd ve Liyons´un sayıları ile aradaki farkı açtı. Ev sahibi takım bu periyotta farkı 15 sayıya kadar çıkardı. Konuk ekipte Edwars bulduğu sayılarla farkı kapatmaya çalışsa da periyot 66-54 Gaziantep Basketbol´un üstünlüğü ile tamamlandı.

Son periyotta sayı üretmekte zorlanan ev sahibi takım karşısında konuk takım bulduğu saylarla aradaki farkı 2 sayıya kadar düşürdü. Ev sahibi takımın karşılaşmaya ağırlığını koyması ile maç 82-77 Gaziantep Basketbol´un üstünlüğü ile tamamlandı.

SALON: Karataş Şahinbey

HAKEMLER: Aleksandar Glsic, Gentian Cici, Ventsislav Velikov

GAZİANTEP BASKETBOL: Armand 15, Rudd 7, Lyons 18, Williams 7, Balazic 23, Uğur 6, Erolcan 6

CAPO D´ORLANDO: Ihring 9, Engin 8, Inglis 11, Kulboka 12, Strauntins 5, Delas 4, Edwards 18,  Jakup 5, Ikovlev 3

1. ÇEYREK: 18-16

İLK YARI: 40-32

3. ÇEYREK: 66-54