SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin rakibi Nadezhda Orenburg’un ABD’li oyuncuları Türkiye’ye alınmadı

Kadınlar Euroleague'de Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Nadezhda Orenburg takımının ABD'li oyuncularına Türkiye'ye giriş izni verilmedi.

Güncellenme: 20:45, 10/10/2017
Fenerbahçe’nin rakibi Nadezhda Orenburg’un ABD’li oyuncuları Türkiye’ye alınmadı

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / Türkiye ve ABD arasındaki vize krizi sporu da etkilemeye başladı. Fenerbahçe’nin Kadınlar Euroleague’de karşılaşacağı Nadezhda Orenburg takımındaki 2 ABD’li basketbolcunun Türkiye’ye girişi yasaklandı.

Amerikan Emma Cannon ve Brionna Jones, Euroleague’in Nadezhda ile Fenerbahçe arasındaki ilk tur maçında oynamayacaklar. Türk yetkililer, basketbol oyuncularının ülkeye girmesine izin vermezken oyuncular Moskova’ya geri dönmek zorunda kaldı.

Rus basınına konuşan Nadejda Orenburg basketbol kulübünün Başkanı Oleg Hramkin, “Türk yetkililer ABD'li Emma Cannon ile Brionne Jones'un girişini yasakladı. Resmi sebep Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerde ani bozulma. Kulüp iki kilit oyuncusu olmadan sezona başlayacak” dedi.

Durumun ‘skandal' olduğunu ve spor ilkelerinin ihlal edildiğini vurgulayan Hramkin, Avrupa Ligi'ne iki basketbolcu olmadan başlayacaklarını ancak buna rağmen savaşacaklarını ve kazanacaklarını belirtti.

“Fenerbahçe” ile “Nadezhda” arasındaki maç 11 Ekim Çarşamba günü yapılacak.

İLGİLİ HABER Vize krizi potaya sıçrayacak mı? Avrupa Kupası maçları tehlikede! Vize krizi potaya sıçrayacak mı? Avrupa Kupası maçları tehlikede!

Yayınlanma Tarihi:16:19,