SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Haydi Türkiye! Bayrağını kap… Vodafone Park’ı doldur… Millilere destek ver…

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda destan yazıyor. Tüm rakiplerini birer birer geçerek finale yükselen Milliler, İngiltere'yi de yenerek kupaya uzanmak istiyor. Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, prim değil sadece Vodafone Park'ta oynanacak finalde tribünlerin dolmasını istiyor.

Güncellenme: 10:54, 09/10/2017
Haydi Türkiye! Bayrağını kap… Vodafone Park’ı doldur… Millilere destek ver…

EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda tarih yazmaya hazırlanan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, finalde İngiltere ile karşılaşacak. Saat 19:00’da başlayacak olan karşılaşmada futbolseverlerin desteğini isteyen Milliler, Vodafone Park tribünlerinin dolmasını bekleyecek. Futbolseverlerin ücretsiz olarak izleyebileceği karşılaşmada Milliler şampiyon olarak, prim ve ego tartışması arasında eriyen ve Dünya Kupası’na katılamayan A Milli Futbol Takımı’nın üzdüğü Türkiye’ye moral vermeye çalışacak. Ne prim ne de başka bir ödül isteyen Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’nın tek arzusu tüm ülkeyi tarihi final maçında arkalarında hissetmek…

Şampiyonada Almanya'yı 7-0, Gürcistan'ı 9-0, İspanya'yı 4-0 yenen Ampute Futbol Milli Takımımız, çeyrek finalde son dünya şampiyonu Rusya'yı 2-1'lik skorla devirdi. Yarı finalde Polonya’yı 2-0 yenen Türkiye, Tam 24 atıp sadece 1 gol yiyerek finale yükseldi. 2018 Dünya Kupası’na katılma hayallerini 4 yıl erteleyen Türkiye’nin yaşattığı hayal kırıklığı, Ampute Futbol Milli Takımı ile yerini heyecan ve coşkuya bıraktı.

YILMAZ ÖZDİL DE YAZMIŞTI

SÖZCÜ yazarı Yılmaz Özdil, 7 Ekim 2017 tarihli köşe yazısında Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’na yer vermişti. Rusya ile oynanacak çeyrek final maçı öncesi Gazi Osman Çakmak’ın hikayesi ile başlayan yazı destek çağrısıyla devam etmişti.

İşte Yılmaz Özdil’in ‘Milli’ başlıklı o yazısı:

PRİM SORUSUNA ANLAMLI CEVAP

Finale yükselerek tüm ülkede büyük bir sevinç dalgasına yol açan Türkiye Ampute Milli Takımı Başantrenörü Uğur Özcan, Hürriyet’ten İsmail Er’e verdiği röportajda “Maçlar hiçbir zaman masada kazanılmaz. Biz sözümüzü sahada söyleriz. Alın teri ve inançla Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeye gayret ediyoruz” demişti. Daha önce de Dünya ve Avrupa üçüncülüğü kazandıklarını hatırlatarak, başarılarının tesadüfi olmadığının altını çizen Özcan, prim sorusuna ise şu anlamlı yanıtı vermişti:

“Bizim milli takımımızda bugüne kadar prim konuşulmadı, konuşulmaz da. Ay yıldızlı formayı giyen arkadaşlarımızın çoğu günlük hayatında toplu taşıma bileti ya da Akbil ile dolaşır. Kontörlü telefon kullanır ama bir gün olsun ağızlarına prim lafını almazlar. Bizim primimiz ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak.”

 

GAZİ İSTEMİŞ BEŞİKTAŞ KIRMAMIŞTI

Türkiye Ampute Milli Takımı’nın Rusya ile oynadığı çeyrek final maçının ardından Gazi Osman Çakmak’ın “Finali Vodafone Park’ta oynamak istiyoruz” şeklindeki ricası Beşiktaş tarafından kabul edilmişti. Alınan sözün ardından Polonya’yı da yenerek finale çıkan Milliler, Vodafone Park’ta İngiltere ile şampiyonluk için oynamaya hak kazanmıştı.

TÜRKİYE AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI

ALİCAN KURUYAMAÇ: (Şahinbey BLD) Trafik kazası sonucu sağ ayağını kaybetti.

FATİH KARAKUŞ: (Şahinbey BLD) 5 yaşında iken elektrik çarpması sonucu kolu dirsekten kesildi.

MEHMET YUNSUR: (Şahinbey BLD) Tarlada çalışırken sol ayağını saman makinesine kaptırdı.

FEYYAZ GÖZAÇIK: (Şahinbey BLD) Doğuştan sağ bacağı yok.

MUHAMMET YEĞEN: (TSK Engelli SK) Doğuştan bir bacağı kısa.

BARIŞ TELLİ: (İzmir BŞB) 5 yaşında futbol oynarken ayağından araba geçti.

KEMAL GÜLEÇ: (TSK Engelli SK) Şırnak'ta geçirdiği kazada ayağına taş düştü.

SERKAN DERELİ: (Pendik Belediye) Doğuştan sol ayağı yok.

FATİH ŞENTÜRK: (Şahinbey Belediye) Motosiklet kazasında sol ayağını kaybetti

RAHMİ ÖZCAN: (Şahinbey Belediye) Doğuştan sağ bacağı yok.

ÖMER GÜLERYÜZ: (Yeditepe SK) Doğuştan sol ayağı kısa.

SELİM KARADAĞ: (Osmanlı Engelli SK) Doğuştan sağ kolu kısa.

OSMAN ÇAKMAK: (TSK Engelli SK) Şırnak'ta mayına basınca sol ayağını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi:10:17,