SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dany Nounkeu: Penaltıdan dolayı ayrılmadım

Türkiye’de adını Gaziantep’te duyuran, ardından Galatasaray’a transfer olan, sonrasında ise Beşiktaş’a kiralanıp, derbide yaptırdığı penaltıyla bir anda gündeme oturan Dany Nounkeu, konuştu.

Güncellenme: 08:39, 09/10/2017
Dany Nounkeu: Penaltıdan dolayı ayrılmadım

Türkiye'de adını Gaziantep'te duyuran, ardından Galatasaray'a transfer olan, sonrasında ise Beşiktaş'a kiralanıp, derbide yaptırdığı penaltıyla bir anda gündeme oturan Dany Nounkeu önemli açıklamalarda bulundu.

‘Türkiye Ligi zor ve sert…'

Türk futbolu ise her geçen sezon daha iyiye gidiyor. Gomis, Negredo, Valbuena, Nasri, Fernando ve Pepe gibi birçok önemli oyuncu, kariyerlerine burada devam etme kararı aldı. Onların buradaki olumlu düşünceleri, başka yıldızların da gelmesinin önünü açacaktır. Maçları artık Beinsports'un vermesi de Avrupa'nın, Türkiye Ligi hakkında fikir sahibi olmasını sağladı. Birçok yabancı arkadaşım, Türkiye Ligi'nin zor ve sert bir lig olduğunu daha iyi anlamış durumda. Bu sezon maçların temposu da gayet iyi. Birçok takım hücum oyununu tercih ediyor.”

‘Ronaldo maç içinde beni övdü’

“Dünyanın şu anda en iyi iki futbolcusu Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi. Ronaldo'ya karşı oynama fırsatı buldum. İnanılmaz güçlü ve gerçek anlamda çalışmanın ürünü. İnanın bir duvar kadar sert. Galatasaray'la, Real Madrid maçında ona karşı oynadım ve maç içinde birkaç diyaloğumuz oldu. Bana, iyi bir savunma oyuncusu olduğumu söyledi ve bu beni gururlandırdı. Messi ise doğal bir yeteneğin ürünü. Diğer oyuncuların çok üstünde ve Ronaldo ile birlikte başka bir seviyede.”

‘Çalıştığım en iyi hoca Fatih Terim’

“Fatih Terim, benim Galatasaray'a gelmemi sağladı. Çalıştığım hocalar içinde en iyisi Terim'di. İmparator, diğerlerinden çok farklı bir hoca. Oyuncusundan her zaman en iyisini almayı başarıyor. Taktik olarak da çok başarılı. Bana her zaman güven verdi. İlk kulübe geldiğimde bana, ‘İyi olduğun için seni transfer ettik. Burası Galatasaray ve burada her zaman en iyiler oynar' demişti.”

‘Penaltıdan dolayı ayrılmadım’

“Fatih Terim'le, Galatasaray'da geçirdiğim 2012-13 sezonu, kariyerimdeki en iyi sezondu. Daha sonra Mancini geldi ve Beşiktaş'a kiralandım. Oradan ayrılmamın ana sebebi ise kesinlikle derbide neden olduğum penaltı değildi”

“Galatasaray'daki ilk sezonumda (2012-13) Fatih Terim'le birlikte tüm kupalarda forma giyme şansı buldum. Kariyerimdeki en iyi sezondu. Kupalar kazandık, Devler Ligi'nde çeyrek final oynadık. Terim gittikten sonra Mancini geldi. Farklı bir anlayıştaydı. Beni bir anda kadroya almadı, sonra bekledim ama bir şey değişmedi ve gitmemin daha iyi olduğunu anladım. Beşiktaş'tan teklif geldi ve ayrıldım. Sonrasında Granada'ya gittim ve fazla oynama şansı bulamadım.

‘Slaven Bilic beni aradı…'

“Ama bu süreçte hocalarımdan neden oynamadığım hakkında bir açıklama gelmedi. Ne olduğunu ya da neyi değiştirmem gerektiğini bilseydim, daha farklı olurdu. Beşiktaş'ın o dönemki hocası Slaven Bilic beni aradı ve stopere ihtiyaçları vardı. Galatasaray'dan kiralık olarak gittim ve oynadım. Bilic'le iyi bir ilişkimiz vardı.”

‘Kimse tepki göstermedi'

“Oradan ayrılmamın nedeni, Galatasaray maçında yaptırdığım penaltı değil. Ben gittiğim her takımda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Eğer benim kariyerime o penaltıyla bakılırsa, burada profesyonellik yoktur. O derbi sonrasında ne Bilic ne de takımdan başka biri tepki gösterdi. Sonrasında çıktım, Fenerbahçe maçında da oynadım. Burada açıklamak istemediğim bir nedenden dolayı ayrıldım.”

(Fanatik)

İLGİLİ HABER Galatasaray`da Fenerbahçe ve derbi yasağı! Galatasaray`da Fenerbahçe ve derbi yasağı!