SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa, Advocaat’la dalga geçiyor!

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Dick Advocaat, Hollanda’nın Belarus’u 3-1 yendiği maçtan önce yapılan basın toplantısında basın mensuplarının yönelttiği soruya verdiği cevap ile Avrupa'da gündeme oturdu

Güncellenme: 09:22, 09/10/2017
Avrupa, Advocaat’la dalga geçiyor!

Hollanda'nın Belarus'u 3-1 yendiği maçtan önce yapılan basın toplantısında Dick Advocaat'a basın toplantısında birçok soru yöneltilmişti.

Bunlardan biri, İsveç'in Lüksemburg karşısında averaj farkını açıp açmayacağı yönündeydi. Tecrübeli çalıştırıcı, “8-0 yenecek değiller. Ne aptal bir soru bu” yanıtını vermişti. İsveç, Lüksemburg'u 8-0 yenince, Advocaat, Avrupa'da alay konusu oldu.

Hem sosyal medyada hem de Avrupa basınında 70 yaşındaki teknik adamın karşısındaki kişiyi küçük düşürmeye çalışırken kendisinin küçük düştüğü vurgulandı. Bu arada tecrübeli çalıştırıcı, İsveç'i 6-0 ya da 7-0 yenebileceklerini söyledi!

Dünya Kupası yolunda şansını son maça taşımak isteyen Hollanda, mucizelere kalan Belarus karşısında son dakikalarda gelen gollerle 3-1 kazandı ama İsveç’in Lüksemburg’u 8-0 yenmesinin ardından şansı oldukça azaldı.

Puanını 16’ya çıkaran Hollanda, son maça İsveç’in 3 puan gerisinde girdi. Hollanda’nın grupta 2. olabilmesi için İsveç karşısında 7 farklı bir galibiyet alması gerekiyor.

İLGİLİ HABER Dick Advocaat ihtimal vermedi, Hollanda`nın işi mucizeye kaldı... Dick Advocaat ihtimal vermedi, Hollanda`nın işi mucizeye kaldı...

Yayınlanma Tarihi:07:08,