SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan Ampute Milli Takımı’na büyük jest! Final Vodafone Park’ta…

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye'nin Rusya'nın yenerek yarı finale yükselmesi tüm ülkeyi sevince boğdu. Maç sonrası Ampute Futbol Milli Takımı'nda oynayan Gazi Osman Çakmak'ın "Finali Vodafone Park'ta oynamak istiyoruz" sözlerine Beşiktaş'tan yanıt geldi.

Güncellenme: 13:40, 08/10/2017
Beşiktaş’tan Ampute Milli Takımı’na büyük jest! Final Vodafone Park’ta…

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, son dünya şampiyonu Rusya’yı 2-1 yenerek EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda adım adım finale yürüyor. Bugün saat 19.30’da Beykoz-Riva’daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde Polonya ile karşılaşacak olan Milliler, bu maçı da kazanarak finale yükselmeyi hedefliyor. Finale çıkması durumunda İngiltere ile İspanya arasında oynanacak maçı galibi ile karşılaşacak olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’nda oynayan Gazi Osman Çakmak’ın Rusya maçı sonrası “Finali Vodafone Park’ta oynamak istiyoruz” şeklindeki arzusuna Beşiktaş da sıcak bakıyor.

İLGİLİ HABER Ampute Milli Takımı Rusya`yı 2-1 yenerek yarı finale yükseldi Ampute Milli Takımı Rusya`yı 2-1 yenerek yarı finale yükseldi

Gazi Osman Çakmak’ın ricasını kırmayacağını belirten Beşiktaş yönetimi, örnek bir davranışa imza atarak, Türkiye’nin finale kalması durumunda Vodafone Park’taki bakım çalışmalarını durdurup sahalarını Millilere açacağını duyurdu. Beşiktaş Kulübü’nden 9 Ekim Pazartesi günü oynanacak EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finali ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“Vodafone Park'ın zemininde 1 Ekim 2017 Pazar günü oynanan Beşiktaş – Trabzonspor maçının hemen ertesinde, 2 Ekim 2017 Pazartesi günü milli maç arası ve arkasından gelen ilk maçımızın Gençlerbirliği takımıyla deplasmanda, Ankara'da oynanacak olması nedeniyle, 20 gün süreyle kapsamlı bir bakım çalışması başlatılmıştır.

Bakım çalışması Ağustos sonu itibarı ile planlanmış olup dünyanın en güzel statlarından biri olan Vodafone Park'a yakışan bir zemin oluşturmak amacıyla halihazırda devam etmektedir.

Bu çalışma kapsamında Beşiktaş'ımızın milli maç arasında yapacağı hazırlık maçı da dahil olmak üzere, tüm karşılaşmalar Vodafone Park dışında bir sahada oynanacak şekilde planlanmıştır.

Vodafone Park'ta oynanması planlanan resmi ve gayrı resmi muhtemel karşılaşmalar noktasında bu durum Türkiye Futbol Federasyonu ile de paylaşılmıştır.

Bununla birlikte Ampute Futbol Milli Takımımızın EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda çeyrek finalde son dünya kupasının sahibi Rusya'yı 2-1 mağlup ettiği maç sonrası Ampute Milli Takım'ımız oyuncularından Gazi Osman Çakmak'ın yayıncı kuruluşa “Finali Vodafone Park'ta oynamak istiyoruz” sözleri ülkemizin her ferdi gibi bizi de duygulandırmış, derinden etkilemiştir.

Bu vesileyle Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu bugün yarı final karşılaşmasına çıkmadan önce hem Ampute Milli Takımımıza final yolunda yeni bir moral ve motivasyon kaynağı hem de “Türkiye'nin Mutluluk Merkezi” olan Vodafone Park'ın yeni bir milli zafere ev sahipliği etmesi hayaliyle devam eden zemin bakım çalışmasını yarıda keserek, finale yükseleceğine tüm kalbimizle inandığımız Ampute Milli Takımımızın final karşılaşmasını yapması için hazırlanması kararı almıştır.

Millilerimize bugün oynayacakları yarı final karşılaşmasında başarılar diler, finale yükseldikleri taktirde Vodafone Park'ta oynanacak final karşılaşmasında büyük Beşiktaş ailesi olarak tüm kalbimizle ve gururla yanlarında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu”

Yayınlanma Tarihi:12:50,