SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mircea Lucescu, Finlandiya-Türkiye maçı öncesi açıklamalarda bulundu

Türkiye'nin Finlandiya ile oynayacağı maç öncesinde Mircea Lucescu açıklamalarda bulundu. Lucescu, "Ortada kaybedilen bir oyun var ve oyuncularım da çok üzüldüler, ancak hayat devam ediyor. Daha güçlü bir ekip kurmak için önümüzde uzun bir süre var" dedi. Lucescu, "Kulüpler aynı şekilde devam ederse Milli Takım'a oyuncu bulmak zorlaşacak" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 23:50, 08/10/2017

İzlanda mağlubiyeti ile 2018 Dünya Kupası umutlarını yitiren Türkiye’de Finlandiya maçı öncesinde Mircea Lucescu açıklamalarda bulundu. Lucescu, “Kulüpler aynı şekilde devam ederse Milli Takım’a oyuncu bulmak zorlaşacak” sözleriyle topu bir anlamda kulüplere attı.

Lucescu, Finlandiya maçı hakkında “Her şeyden önce bu maçı oynamamız lazım. Bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Son üç maçta 7 puan alan bir ekibe karşı oynayacağız. İzlanda ekibiyle benzeştiklerini söyleyebilirim. Bu yüzden dikkatli olmalıyız” dedi.

Deneyimli teknik adam İzlanda yenilgisi ile ilgili olarak da “İzlanda maçını kazanamadık yazık oldu, daha dikkatli olmamız gerekiyordu. İlk golü yedikten sonra ekip kendine güvenini kaybetti. İlk 30 dakika oyunu domine ettik ancak sonra işler değişti” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER A Milli Futbol Takımı`nda büyük değişim hazırlığı! Yeni jenerasyon geliyor A Milli Futbol Takımı`nda büyük değişim hazırlığı! Yeni jenerasyon geliyor Lucescu gelecek planlarıyla ilgili ise şu sözleri kullandı: “Yani kaybedilen bir oyun ve oyuncularım da çok üzüldüler, ancak hayat devam ediyor. Daha güçlü bir ekip kurmak için önümüzde uzun bir süre var. Oynamayan veya az oynayan oyunculardan bir ekip kurmak kolay değil. Amacım ve hedefim; Milli Takım’da oynaması gereken oyuncuları kendi takımlarında daha fazla oynamaya zorlamaktır. Öyle umut ediyorum ki yurt dışında oynayan oyuncularımız da kendi takımlarında oynamaya hak kazanır.Genç Türk oyuncular yurt dışına erken çıkmamalı. Türk antrenörlerinin de ayrıca Milli Takım’a oyuncu yetiştirmeleri ve oyunculara güven aşılamaları lazım. Bu onların görevi. İki gün veya üç günümüz var Milli Takım’la hazırlanmak için dolayısıyla bu oyuncuların takımlarında daha fazla oynaması lazım. İki üç kulüpte oynayan oyunculardan bir Milli Takım da yaratamıyoruz. Ancak zamanla çok iyi bir Milli Takım yaratacağımıza inanıyorum. Türk oyuncuların kalitesine inancım var. Sahada her şeylerini veriyorlar.”

Yayınlanma Tarihi:19:09,