SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin eski yıldızı Thabo Sefolosha, ABD’de bir kadının hayatını kurtardı

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Thabo Sefolosha, ABD'de boğulmak üzere olan bir kadının hayatını kurtardı. NBA'de Utah Jazz forması giyen 33 yaşındaki forvet nehirde salı ters dönen Lori Clark'ı akıntıdan çıkardı.

Güncellenme: 21:02, 08/10/2017
Fenerbahçe’nin eski yıldızı Thabo Sefolosha, ABD’de bir kadının hayatını kurtardı

NBA’de Utah Jazz forması giyen ve bir dönem de Fenerbahçe forması giyen Thabo Sefolosha, boğulmak üzere olan bir kadının hayatını kurtardı.

Provo Nehri’nde gezintiye çıkan 33 yaşındaki forvet şişme botu ters dönen Lori Clark’ı sudan çıkarmayı başarırken Clark, Salt Lake Tribune gazetesinden Kyle Goon’a yaptığı açıklamada, “O çok zor bir durumda olduğumun farkında değildi ancak hayatımı kurtardı” dedi.

Sefolosha, kimseyi kurtarmadığını belirtse de Clark, “İnsanların bu kadar sığ bir suda nasıl boğulduğunu anlayamıyordum ancak su çok hızlı akıyordu ve nefes alamıyordum. Korkunçtu” ifadelerini kullandı.

Clark, deneyimli basketbolcunun Utah Jazz’da forma giyen bir NBA yıldızı olduğunu söylemediğini ifade ederken, “Ona nerede çalıştığını sorduğumda Utah Jazz’da çalıştığını söyledi ancak oynadığını söylememişti. Ancak ben yine de oyuncu olduğunu çözdüm çünkü ayakları çok büyüktü” diye k0nuştu.

Olayın ardından minnettarlığını belirten Clark, Utah Jazz’a taraftarlığının arttığını söylerken Jazz’ın böyle bir oyuncuya sahip olduğu için çok şanslı olduğunu da sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABER DaJuan Summers: Galatasaray'ı Amerika'daki arkadaşlarım da biliyor DaJuan Summers: Galatasaray'ı Amerika'daki arkadaşlarım da biliyor

Yayınlanma Tarihi:20:27,