SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mehmet Topal hayal kırıklığı yarattı

Mehmet Topal hayal kırıklığı yarattı

Mircea Lucescu’nun Ömer Toprak ve Serdar Aziz’in yerine stoperde tercih ettiği Mehmet Topal, yenilen üç golde de yaptığı hatalarla hezimetin hazırlayıcısı oldu.

Gerçek mevkisi stoper olmadığı halde İzlanda maçında yine savunmanın göbeğinde oynatılarak ateşe atılan Mehmet Topal, milli takımı da yaktı. Ön libero oynadığı Fenerbahçe'de yedek kalan ve maç kondisyonunu kaybeden deneyimli oyuncunun konsantrasyon eksikliği de göze battı. Ömer Toprak kulübede, Serdar Aziz tribünde otururken sahaya sürülen Mehmet Topal, rakibin üç golünde de hata yapan isimdi.

07 Ekim 2017 Ne yaptın Mircea Lucescu? Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, formda Ömer Toprak yerine stoperde Mehmet Topal'a görev verdi. Cengiz Ünder'i kadroya almayıp Barcelona'da bu sezon bir dakika bile şans bulamayan Arda Turan'ı sahaya sürdü. Rumen çalıştırıcı, yanlış kadro tercihiyle yenilgiyi hazırlayan isim oldu. İlgili Haberi Oku

Teknik Direktör Mircea Lucescu'nun, millilerin eski hocası Fatih Terim gibi stoperde tercih ettiği Mehmet Topal, Gudmundsson'un attığı golde Bödvarsson'un asistini önleyemedi. Bjarnason ile gelen golde yine Bödvarsson'un pasını kesemedi. Arnasson'un fileleri bulan topunu da ıskaladı. Mehmet Topal, maçtan sonra sahadan büyük üzüntü içinde çıkarken soyunma odasında da gözlerinin yaşardığı belirtildi.