SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bolivya maçı sonrasında Brezilyalı oyunculara ‘oksijen’ desteği!

2018 Dünya Kupası Elemeleri maçında Bolivya ile karşılaşan Brezilya'da, futbolcular yüksek rakım nedeniyle maç sonunda oksijen desteği almak zorunda kaldı.

Güncellenme: 15:02, 06/10/2017
Bolivya maçı sonrasında Brezilyalı oyunculara ‘oksijen’ desteği!

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / 2018 Dünya Kupası Elemeleri maçında deplasmanda Bolivya ile karşılaşan Brezilya’da futbolcular maç sonu oksijen desteği almak zorunda kaldı.

Bolivya’nın La Paz şehrinde deniz seviyesinin 3 bin 640 metre yukarısında oynanan maç 0-0’lık beraberlikle sonuçlanırken yüksek rakım futbolcuların zor anlar yaşamasına neden oldu.

Maç sonunda Brezilya soyunma odasından paylaşılan fotoğrafta oyuncuların oksijen makinesinden destek aldığı görülürken PSG’nin yıldızı Neymar sosyal medyadan isyan etti. 222 milyon euro’ya PSG’nin kadrosuna kattığı Neymar, “Bu şartlar altında oynamak insanlıkdışı” ifadelerini kullandı.

Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü Tite de maç sonunda yaptığı açıklamada oyuncularının kolay bir sınavdan geçmediğini dile getirdi ve 0-0’lık sonucu saha şartlarına bağladı.

Teknik Direktör Tite, “Burada oynamak çok zordur, stratejik olarak mutluyum dik oynadık ve saldırgandık. Bu harika performansı vurgulamak isterim. Performans için mutluyum ve sonuca üzüldüm” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:44,