SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fabregas yıllar sonra itiraf etti: O bendim

Chelsea'nin İspanyol futbolcusu Cesc Fabregas, 13 yıllık süren gizemi sonlandırdı ve Alex Ferguson'un suratına pizza attığını ilk kez açıkladı.

Güncellenme: 08:02, 05/10/2017
Fabregas yıllar sonra itiraf etti: O bendim

2004 yılında Manchester United’ın Arsenal’i 2-0 yenerek 49 maçlık yenilmezlik serisini sonlandırdığı maçın ardından çıkan kavgada Sir Alex Ferguson’un suratına pizza atan ismin kim olduğu ortaya çıktı.

Ünlü İngiliz komedyen James Corden’ın programına konuk olan Fabregas, 13 yıldır çözülemeyen olay hakkında itirafta bulundu ve İskoç teknik adama pizza atanın kendisi olduğunu açıkladı.

O dönem Arsenal’de forma giyen Ashley Cole, yazmış olduğu biyografide Ferguson’a pizza atıldığını ve hangi futbolcunun bunu yaptığını kimsenin bilmediğini belirtmişti. Yine eski bir Arsenal oyuncusu olan Martin Keown ise ”Pizza, çok teknik bir şekile atılmıştı. Sanki bir İspanyol atmış gibiydi. Frizbi gibi pizzayı yollamıştı” ifadelerini kullanmıştı.

Programda pizzayı atanın kendisi olduğunu itiraf eden Fabregas, “Evet, o kişi bendim. Bir dilim pizza yerken bağırışmalar duydum. Sol Campbell, Rio Ferdinand, Martin Keown… Herkes birbirini ittiriyordu. Ne yapacağımı bilemedim ve birden elimdeki pizzayı fırlattım. Ama atmak istediğim kişiye gelmedi. Sir Alex’ten özür diliyorum. Gerçekten ona fırlatmak istememiştim” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Harry Kewell: `Galatasaray'a teknik direktör olarak dönmek isterim` Harry Kewell: `Galatasaray'a teknik direktör olarak dönmek isterim`

Yayınlanma Tarihi:07:38,